Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Henry Cavill odchodzi z serialu „Wiedźmin”. Geralta zagra inny aktor

Nieoczekiwana zmiana miejsc.

Henry Cavill odchodzi z serialu „Wiedźmin” od platformy Netflix. Trzeci sezon będzie ostatnim, w którym wcieli się w Geralta, a już w czwartym zastąpi go Liam Hemsworth.

„To już oficjalne: Wiedźmin powróci z czwartym sezonem, a Henry Cavill przekazuje miecze Liamowi Hemsworthowi. Witaj w wiedźmińskiej rodzinie!” - napisano w komunikacie na Twitterze.

„Moja podróż jako Geralt z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami, ale odkładam mój medalion i moje miecze po trzecim sezonie” - komentuje sam Cavill. „Przekazuję pochodnię z szacunkiem dla czasu spędzonego na wcielaniu się w Geralta i entuzjazmem, aby zobaczyć, jak Liam podejdzie do roli tego fascynującego i skomplikowanego mężczyzny”.

„Jako fan Wiedźmina jestem wniebowzięty możliwością zagrania Geralta z Rivii- zapewnia nowy odtwórca roli. „Henry, jestem twoim fanem od lat i zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej popularnej postaci. Może i mam spore buty do wypełnienia, ale jestem naprawdę podekscytowany, że wkroczę do świata Wiedźmina”.

Cavill potwierdził niedawno, że wraca do roli filmowego Supermana, co może być jednym z powodów rezygnacji z roli. Liam Hemsworth to brat popularniejszego Chrisa (czyli Thora w uniwersum Marvela). Mężczyzna pojawił się ostatnio w filmie „Arkansas” oraz w serialu „Most Dangerous Game”. Najlepiej rozpoznawalny jest zapewne jako Gale Hawthorne z serii „Igrzyska śmierci”.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze