Skip to main content

Henry Cavill odchodzi z klasą. Wyciekł trailer finałowych odcinków „Wiedźmina”

Premiera już 27 lipca.

W sieci dostępny do obejrzenia jest już zwiastun finałowych odcinków trzeciego sezonu „Wiedźmina”. Trzy ostatnie epizody ukażą się na platformie Netflix 27 lipca i będą ostatnim występem Henry'ego Cavilla w roli Geralta z Rivii.

Renomowany informator Redanian Intelligence opublikował na Twitterze około minutowy teaser, który do tej pory zobaczyć mogliśmy wyłącznie po napisach końcowych 5. odcinka trzeciego sezonu. Świat będzie płonąć - głosi napis widoczny w ostatnich sekundach nagrania, będący najwyraźniej głównym przesłaniem całego sezonu.

W trailerze powracają oczywiście najważniejsze postacie z Geraltem, Ciri, Yennefer i Jaskrem na czele. Swoje kilka sekund otrzymał nawet magiczny jednorożec. Akcja szybko nabiera tempa, tytułowy bohater znów radzi sobie z przeciwnikami w sposób najbardziej efektowny, jak to tylko możliwe, a zakrwawiona twarz Ciri wyraźnie sugeruje, że trójce głównych bohaterów nie udało się uciec przed narastającymi problemami.

Krótki zwiastun nie zdradził niestety - lub na szczęście - najbardziej gryzącej kwestii, a więc sposobu, w jaki twórcy rozwiązali porzucenie roli Geralta przez Henry'ego Cavilla. Fani od długiego czasu prześcigają się w wymyślaniu kolejnych teorii, które byłyby odpowiednim wyjaśnieniem przejęcia roli przez Liama Hemswortha.

Warto wspomnieć, że zdaniem producenta serialu, Tomasza Bagińskiego, zmiana aktora ma zostać uzasadniona fabularnie. - Będzie to więc bardzo zgodne z mitologią „Wiedźmina”. Bliskie temu, co zostało przedstawione w książkach i myślę, że ta zmiana zostanie przeprowadzona bez większych przeszkód. Ale jednocześnie będzie to nowy Geralt, będzie to nowa twarz dla tej postaci i sądzę, że będzie to również bardzo, bardzo ekscytujące dla widza - wyjaśniał Bagiński.

Zobacz także