Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare - Autostrada śmierci: snajperka, moździerze, wozy opancerzone

Misja fabularna, w której wcielamy się w snajpera i odpieramy wrogie szturmy.

Kolejna misja główna w Call of Duty: Modern Warfare, która staje się dostępna po ukończeniu zadania fabularnego o nazwie Ambasada. Zacznij od podążania za Farah, która poprowadzi bohatera do Hadira czekającego na dachu budynku.

Po krótkiej rozmowie podnieś karabin snajperski, połóż się na ziemi w wyrwie w murze i skorzystaj z lunety. Zacznij wypatrywać migający punkt w zniszczonej części miasteczka. Kiedy to uczynisz przybliż widok, dzięki czemu zlokalizujesz sojuszniczego żołnierza (1).

Po chwili otrzymasz zadanie zestrzelenia zielonego pojemnika (2). Aby to uczynić należy wziąć pod uwagę odległość i wiatr wskazywany przez białą chorągiewkę (3). Jeśli chodzi o odległość, to poda ją Farah. Każde 200 metrów określa jedną kreskę poniżej celownika, dwie oznaczają zatem odległość 400 metrów, a trzy 600 metrów.

Zgodnie z wytycznymi ustaw celownik tak, aby kanister był przy pierwszej kresce z lewej i drugiej od dołu. W ten sposób oddasz celny strzał.

Po zniszczeniu kanistra zwróć uwagę na niebieski dom i arbuza (4) na lodówce. Tym razem ustaw celownik tak, aby arbuz był pod pierwszą lewą kreską i przy trzeciej dolnej (dystans to 600 metrów), dzięki czemu oddasz kolejny celny strzał.

Po krótkim treningu poczekaj chwilę, aż ze wschodu nadjedzie wrogi pojazd ze zwiadowcami. Kiedy wejdą na dach budynku rozpraw się z nimi (5). Dystans to 400 metrów, więc pamiętaj o odpowiednim ustawieniu celownika.

Po ich zabiciu partyzanci zamontują w ich aucie bombę. Poczekaj chwilę, a na polu bitwy pojawi się wrogi oddział w pojazdach. Zacznij ostrzeliwać wrogich żołnierzy, a kiedy zbliżą się do samochodu-pułapki, spójrz na nią i dokonaj detonacji (6).

Kiedy pojazdy zaczną jechać w stronę stanowisk rebeliantów zacznij ostrzeliwać ich maski (7). W ten sposób wyeliminujesz je z walki i zyskasz więcej czasu na pozbycie się nadbiegających wrogów.

Kiedy rywale dostaną się w pobliże bazy, to zmień oręż na broń automatyczną i stań do regularnej walki (8).

Moździerze i samochód pułapka

Kiedy rozprawisz się ze wszystkimi wróć na stanowisko snajperskie, połóż się i przyłóż oko do lunety.

Po chwili otrzymasz komunikat o wrogich moździerzach. Przypatrz się terenowi przed sobą i zlokalizuj miejsce, z którego wystrzeliwane są pociski z charakterystyczną, białą smugą (9). Skorzystaj z przybliżenia i rozpraw się z załogą pierwszego moździerza. Potem będziesz musiał pozbyć się jeszcze dwóch takich grup.

Kiedy je wyeliminujesz w stronę bazy zacznie jechać opancerzony wóz z materiałami wybuchowymi. Kiedy do tego dojdzie zacznij ostrzeliwać jego maskę (10). Rób to tak długo, aż w końcu powstrzymasz pojazd - jeśli nie będziesz wystarczająco szybki, to dojdzie do eksplozji, która zakończy misję niepowodzeniem.

Snajper, wozy opancerzone i odparcie ataku

Po powstrzymaniu auta z materiałami wybuchowymi udaj się z Hadirem do kryjówki, w której uzupełnij zapasy.

Kiedy będziesz gotowy opuść lokację i skieruj się w stronę radiostacji na dachu budynku z lewej. Podczas przyjmowania meldunku uaktywni się wrogi snajper. Połóż się na ziemi, skorzystaj z lunety i zlokalizuj refleks świetlny, dzięki czemu go namierzysz (11). Ponieważ zmieni się wiatr, dlatego ustaw celownik na trzeci strzałkę od lewej i trzecią od dołu.

Jeżeli nie trafisz, to snajper na chwilę zniknie i pojawi się w pobliżu miejsca, z którego strzelał. Nie spuszczaj go wtedy z oka, tylko weź poprawkę i oddaj celniejszy strzał.

Po załatwieniu snajpera rozpraw się jeszcze z kilkoma załogami moździerzy i przygotuj się do odparcia wozów pancernych. Kiedy nadjadą z zachodu zacznij ostrzeliwać ich opony (12). W każdym z pojazdów musisz zniszczyć ich kilka, aby zatrzymać go zupełnie. Następnie eliminuj żołnierzy.

Kiedy rywale wkroczą do bazy zacznij prowadzić regularną walkę (możesz detonować pobliskie ładunki wybuchowe), a z czasem wycofuj się za Hadirem. Mężczyzna dobiegnie do ciężarówki, którą pomóż mu przepchnąć (13).

Okaże się, że w środku był skradziony gaz. Kiedy dojdzie do jego rozprzestrzenienia zacznij kierować się w stronę wskazanej maski gazowej. Po drodze rozpocznie się scenka kończąca bieżące zadanie.

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare - Dom: rodzina, gaz, walka z żołnierzem

Spis treści: Call of Duty: Modern Warfare - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Call of Duty: Modern Warfare - Ambasada: Rzeźnik, kamery, Stacy, flary, laser

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze