Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare - Ambasada: Rzeźnik, kamery, Stacy, flary, laser

Misja fabularna, w której bronimy placówki atakowanej przez terrorystów.

Misja w kampanii fabularnej w Call of Duty: Modern Warfare, rozpoczynająca się po ukończeniu zadania o nazwie Drużyna łowiecka. Po pojmaniu Wilka amerykański oddział żołnierzy spróbuje przetransportować go w bezpieczne miejsce, z dala od atakowanej przez terrorystów ambasady.

W trakcie lotu śmigłowcem wciśnij i przytrzymaj klawisz, który się wyświetli. Po dotarciu na ziemię wstań i zacznij cały czas podążać za Pricem. W pewnej chwili dotrzecie do miejsca, gdzie pojawi się Rzeźnik (1). Kiedy powie, abyś otworzył drzwi, zignoruj jego polecenie, ponieważ inaczej zginiesz.

Ruszaj dalej za Pricem, aż do miejsca, gdzie do budynku wjedzie pojazd z terrorystami (2). Podnieś karabin po zabitym żołnierzu, ukryj się i zacznij ostrzeliwać wrogów. Rusz przed siebie i zacznij oczyszczać kolejne pomieszczenia z wrogów.

Kontynuuj, aż dotrzesz do drzwi (3), za którymi znajdują się sojusznicy. Po krótkiej scence podejdź do komputera.

Sterowanie kamerami, uratowanie Stacy

Wejdź z nim w interakcję, a zyskasz wgląd w kamery ochrony. Po chwili zobaczysz, jak terroryści zabijają ambasadora, ale niedługo potem pojawi się jego asystentka.

Celem będzie pokierowanie Stacy (4) w taki sposób, aby bezpiecznie dotarła do wyjścia. W tym celu należy wskazywać jej miejsca (5), w które ma się udawać. Aby zmienić widok najedź na inną kamerę (6) i wciśnij klawisz, który się pojawi.

Przejdź na widok z korytarza i wyślij Stacy do szafki (7), po czym zmień widok na kolejną kamerę (8).

Powiedz dziewczynie, aby udała się w okolice filara (9), po czym przeskocz do następnej kamery (10).

Przejdź za plecami wrogów za biurko (11), a potem w lewo za szafkę (12) i przełącz kamerę (13). Poczekaj, aż strażnik z lewej ominie Stacy, poczym wyrusz nią na korytarz, z którego przyszedł przeciwnik.

Przejdź do kolejnego pomieszczenia, gdzie jeden z wrogów zabije pracownika ambasady, a Stacy ukryje się w boksie (14). Odczekaj chwilę i przemieść ją do kolejnego boksu (15), po czym zmień kamerę (16).

Ukryj kobietę w boksie (17), poczekaj, aż strażnik (18) zrobi obchód i zacznie wracać, po czym przemieść Stacy w lewo (19).

Wyczekaj na dogodny moment, kiedy strażnik przejdzie w prawo, po czym dojdź do narożnika pomieszczenia i zacznij kierować się w górę w stronę drzwi wyjściowych. Na miejscu podejdź do kserokopiarki (20), włącz ją, a kiedy zainteresuje się nią wartownik (21), obejdź boks z lewej (22) i skieruj się do drzwi (23).

Obrona bazy, flary i laser

Po uratowaniu Stacy opuść pomieszczenie, w którym przebywasz, i udaj się na parking, gdzie połączysz się z resztą grupy. Opuście budynek i rozprawcie się z przeciwnikami na placu, po czym kontynuujcie, aż dotrzecie do sojuszniczej placówki z żołnierzami.

Po krótkiej odprawie wyrusz za oddziałem na miejsce obrony. Wejdź na dach budynku i poczekaj, aż zakończy się scena na ulicy. Następnie skorzystaj z wyrzutni flar (24).

W ten sposób oświetlisz teren, dzięki czemu będziesz w stanie eliminować wrogich żołnierzy (25). Kiedy flara zgaśnie ponownie udaj się do wyrzutni i używaj jej. Cały cykl należy powtórzyć cztery razy, czyli tyle, ile jest pocisków rozświetlających.

Po tym czasie rywale rozpoczną ostrzał artyleryjski. W jego pierwszej fazie dobrze jest dla bezpieczeństwa opuścić dach i bronić się przed wrogami z poziomu ulicy. Przygotuj się na dynamiczną zmianę kryjówek, ponieważ wkrótce rywale wejdą na teren placówki.

Po ich odparciu udaj się z Pricem do pobliskiej zbrojowni, gdzie podnieś wskaźnik laserowy. Poczekaj, aż sojusznicy ustawią drabiny, po czym wejdź na dach i przy pomocy wiązki laserowej namierzaj wrogów (26) znajdujących się w budynku po drugiej stronie ulicy i ostrzeliwuj ich rakietami z drona.

Po pozbyciu się rywali w budynku poczekaj, aż na ulicy przejedzie auto. Po chwili wrogowie zaczną nadjeżdżać pojazdami. Namierzaj je z wyprzedzeniem i eliminuj rakietami (27). Po pozbyciu się wszystkich rozpraw się jeszcze z piechurami.

Następnie załatw strzelców budynku, który wcześniej ostrzeliwałeś rakietami. Kolejnym celem będzie oczyszczenie budowli po drugiej stronie ulicy. Wyrusz tam z oddziałem, oczyść przedpole i spróbuj otworzyć drzwi. Kiedy się to nie uda podsadź przez mur Hadira. Wejdź do budynku i oczyść parter, po czym udaj się po schodach na piętro. W korytarzu z prawej uważaj na ładunek (28), który zostanie wrzucony do środka.

Po jego eksplozji załatw rywala, który pojawi się na korytarzu, a potem rozpraw się z wrogami w pomieszczeniach z lewej i prawej strony. Następnie zacznij wracać do bazy. Możesz wejść na dach jednego z budynków, aby oczyścić z dystansu wejście (29) do środka.

Kiedy będziesz gotowy wyrusz w stronę bazy, uważając zwłaszcza na rywala z ładunkami wybuchowymi. Następnie wejdź do środka i zastrzel terrorystę (30), który porwie Stacy. Jeśli chcesz, aby przeżyła, musisz wykazać się refleksem i zręcznością. Na koniec przejdź przez drzwi z prawej (31), co zakończy misję.

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare - Autostrada śmierci: snajperka, moździerze, wozy opancerzone

Spis treści: Call of Duty: Modern Warfare - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Call of Duty: Modern Warfare - Drużyna łowiecka: pułapki, granaty dymne, Wilk

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze