Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, znajdźki, multiplayer i kooperacja.

Witamy w solucji i poradniku do Call of Duty: Modern Warfare. Możecie znaleźć tu wszystkie najważniejsze informacje na temat rozgrywki - od opisu mechanik i najlepszych broni, po opis przejścia wszystkich misji głównych i struktury kooperacji.

Call of Duty: Modern Warfare (2019) to reboot popularnej strzelanki o tym samym tytule sprzed ponad dekady. Otrzymujemy opowieść o współczesnym konflikcie zbrojnym na Bliskim Wschodzie z wątkiem terroryzmu i rywalizacji mocarstw w tle.


Poradnik i wskazówki do Call of Duty: Modern Warfare

Tutaj opisujemy i wyjaśniamy wszystkie podstawowe i zaawansowane systemy rozgrywki, a także najważniejsze wskazówki - zarówno dotyczące kampanii, jak też rozgrywki wieloosobowej.

Mechanika i podstawy gry

  • Call of Duty: Modern Warfare - Interfejs i oznaczenia na ekranie (na dole strony)
  • Call of Duty: Modern Warfare - Radary wroga - multiplayer (na dole strony)

Wkrótce aktualizacja.


Opis przejścia

Multiplayer

Wkrótce aktualizacja.


Call of Duty: Modern Warfare - porady ogólne

- Zwolnij. Regeneracja zdrowia następuje z pewnym opóźnieniem, a gra nie oferuje żadnej opcji leczenia. Żeby nie ryzykować, nie wybiegaj więc za szybko naprzeciw niebezpieczeństwu. Lepiej grać zachowawczo i ostrożnie, kiedy jest to możliwe.

- Wyposaż celownik. W trybie sieciowym, gdy tylko rozwiniesz poziom broni, w menu Rusznikarza wyposaż celownik. Każdy jest lepszy niż mechaniczny, bo pozwala na pewniejsze, wygodniejsze celowanie.

- Trzymaj się towarzyszy. Call of Duty to zawsze gra dla samotnych wilków, ale w nowym Modern Warfare samotne szarże mogą skończyć się źle. Więcej osób pozwala sobie w tej części na kampienie, więc poruszanie się grupą to zawsze zaleta.

- Przygotuj różne zestawy broni. Po kilku rozegranych meczach zyskujesz opcję tworzenia zestawów uzbrojenia. Pamiętaj, żeby przygotować sobie jeden z karabinem, inny ze strzelbą, jeszcze inny z karabinem snajperskim. Nigdy nie wiesz, czego akurat będziesz potrzebować.

- Korzystaj z kooperacji. W trybie kooperacyjnych misji korzystasz z tego samego uzbrojenia, co w multiplayerze, a także zdobywasz poziomy broni. To dobry sposób na mniej stresujący rozwój ulubionego uzbrojenia niż w rywalizacji PvP.

- Wymień broń i części w trakcie meczu. Nowe Modern Warfare pozwala uruchomić menu zestawów uzbrojenia oraz Rusznikarza nawet w trakcie meczu multiplayer. Broń osiągnęła nowy poziom? Czekając na odrodzenie możesz sprawdzić, jaką nową część zdobyłeś.

- Odradzaj się odpowiednio w Wojnie naziemnej. Ten nowy tryb dla dużej liczby graczy oferuje największe mapy w historii serii. Musisz więc odradzać się przy przejętych punktach kontrolnych lub przy towarzyszach. Odradzanie się w bazie to gwarancja konieczności biegu do najbliższego celu.


Interfejs i oznaczenia na ekranie

Elementy widoczne na ekranie są czytelne i zrozumiałe. Więcej widzimy ich w trybie multiplayer, szczególnie w niektórych trybach. Najwięcej elementów UI obserwujemy w rozgrywce w trybie Znajdź i zniszcz. Z tego też trybu pochodzi poniższy screen.

1 - minimapa. Wrogów widać na niej tylko wtedy, gdy aktywny jest radar osobisty lub drużynowy.
2 - kompas i wskaźnik żywych graczy (widoczny tylko w niektórych trybach).
3 - wskaźnik punktacji drużyn w meczu.
4 - ikona opcji oparcia broni dla większej stabilności.
5 - ikona celu misji w danym trybie gry.
6 - znaczniki naszych nagród za serie zabójstw (biały pasek po prawej stronie wskazuje, ile jeszcze zabójstw potrzebujemy).
7 - wskaźnik gotowości ulepszenia polowego.
8 - ikona broni i wybrany tryb strzału.
9 - wybrane wyposażenie (granaty, miny etc).


Radary wroga - multiplayer

Fakt, że wróg może widzieć twoją pozycję na minimapie, jest naprawdę niebezpieczny. Warto więc przypomnieć, że zarówno radary osobiste (małe śmigłowce), jak i BSP (bezzałogowe statki powietrzne) można po prostu zestrzelić.

Maszyny te można zniszczyć wyrzutnią rakiet - pierwsza dostępna jest już od początku kariery w trybie sieciowym w jednym z domyślnych zestawów broni. Musisz tylko przytrzymać cel przez moment w celowniku broni, by rakieta mogła do niego dolecieć.

Inna metoda to po prostu strzelanie do celu z karabinu. Działa to jednak dobrze głównie na mniej odporny radar osobisty, czyli mały helikopter. Wystarczy celnie wystrzelić w niego jeden magazynek z karabinu szturmowego.


Call of Duty: Warzone

10 marca na rynku zadebiutował darmowy tryb Call of Duty: Warzone, oferujący między innymi rozgrywkę battle royale. Poniżej porady i opis mechanik:

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze