Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Broń z CS:GO sprzedana za ponad 200 tys. zł

Pamiątkowe AWP.

Anonimowy fan Counter-Strike: Global Offensive zakupił kilka dni temu broń - a konkretnie: wygląd broni - do wykorzystania w grze za 61 tys. dol., a więc ok. 203 tys. zł.

Transakcji dokonano za pośrednictwem serwisu OPskins, stworzonego właśnie z myślą o handlu tak zwanymi skinami (skórkami zmieniającymi wygląd przedmiotu) karabinów i pistoletów z CS:GO.

Nabywca pokusił się o wydanie takiej sumy na pamiątkowy karabin snajperski AWP Dragon Lore. Wyjątkową cechą broni, wyróżniającą ją spośród innych z tym samym skinem, jest naklejka z wirtualnym autografem Tylera Lathama - członka drużyny e-sportowej Cloud9.

Zespół ten wygrał 28 stycznia sponsorowany przez Valve turniej ELeague Major w Bostonie. Po raz pierwszy w historii dokonała tego amerykańska drużyna, co wpłynęło na wyjątkowy charakter zwycięstwa - i zapewne właśnie na cenę przedmiotu.

Nabywcę musiała skusić naklejka...

Handel skórkami broni w CS:GO to nic nowego. Co więcej, wcale nie trzeba korzystać z zewnętrznych stron, by kupować czy sprzedawać skiny - choć wtedy łatwiej o wypłatę faktycznych zysków.

W chwili obecnej na oficjalnym rynku Steam możemy kupić między innymi nóż za 6750 zł czy też karabin M4A4 za 6718 zł.

O autorze
Komentarze