Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Borderlands 3 - Beneath the Meridian: Neon Arterial, Appolyon Station, Rampager (boss)

Misja główna, w której docieramy do poszukiwanej krypty.

Misja główna w Borderlands 3, która rozpoczyna się automatycznie po ukończeniu zadania fabularnego o nazwie Atlas, At Last, w której rozprawialiśmy się z Katagawą Jr.

Zacznij od udania się do Tannis i przekazania jej fragmentu klucza, po czym porozmawiaj z Lilith na mostku. Następnie udaj się do regionu Meridian Metroplex na planecie Promethea i skieruj się w stronę zaznaczonego placu, gdzie rozpraw się z wojskami przeciwników (1). Poczekaj chwilę, aż Zer0 zniszczy barierę i ruszaj dalej.

Kontynuuj i przenieść się do kolejnej lokacji o nazwie Neon Arterial. Spotkaj się z Mayą, a następnie zasiądź za kierownicą pojazdu DD (2).

Zacznij jechać po drodze prowadzącej wzdłuż miasta i kontynuuj, aż dotrzesz do kanionu, a potem do placu z przeciwnikami (3). Pozostawaj w ruchu i eliminuj kolejne pojazdy i wieże strażnicze (4), po czym przejedź do następnej lokacji.

Ponownie rozprawiaj się z kolejnymi zastępami przeciwników, po czym stań w wyznaczonym miejscu, z którego Maya zniszczy bramę (5).

Droga do Appolyon Station i krypty

Kiedy to nastąpi rusz przed siebie i kontynuuj do maszyn z bronią i zasobami medycznymi, gdzie możesz uzupełnić zapasy.

W dalszej części lokacji zacznij przebijać się przez grupy wrogów, aż do kolejnej barykady (6), która zostanie zniszczona przez Mayę.

Przebijaj się przez stację, aż do tunelu (7) prowadzącego do krypty. W trakcie podążania nową ścieżką przygotuj się na starcia z przeciwnikami znanymi jako Wraithy, to są to szybcy rywale korzystający z umiejętności magicznych.

Oprócz nich będziesz również spotykał wrogów nazywanych Spectre (8). Uważaj, ponieważ potrafią błyskawicznie się przemieszczać, aby nieoczekiwanie zaatakować bohatera z bliska. Finalnie dotrzesz do przejścia do nowej lokacji o nazwie The Forgotten Basilica.

Walka z bossem - Rampager

Po przejściu do nowej lokacji ruszaj przed siebie. Uzupełnij zapasy w automatach i zeskocz na dół.

Przejdź do końca pomieszczenia i umieść w specjalnym miejscu (9) fragment klucza. Po chwili na arenie pojawi się boss - Ramapger.

W pierwszej fazie walki przeciwnik (10) będzie wykonywał dalekie skoki, po zakończeniu których wokół wystrzelą kule ognia (11). Staraj się ustawiać między nimi lub ukrywać się za filarami po bokach areny.

Dobrym sposobem na unikanie ataków jest bycie na innym poziomie areny niż rywal. Jeśli przeciwnik jest na dole, to staraj się znaleźć na jednym z podwyższeń z boku areny. Jeżeli jest na podwyższeniu, to postaraj się pozostawać na dole.

W międzyczasie stale ostrzeliwuj przeciwnika. Przed wystrzeliwanymi przez niego kulami wykonuj natomiast uniki. Kiedy odpowiednio zranisz rywala ten upadnie na ziemię (12) - masz teraz chwilę, aby szybko zadać mu jak najwięcej obrażeń np. korzystając z wyrzutni rakiet.

Po zabraniu przeciwnikowi jednej trzeciej życia, rywal stanie się chwilowo nieśmiertelny. W drugiej fazie walki rywal będzie korzystał z ataków toksycznych, więc ponownie przygotuj się na unikanie kul (13) oraz skoków bossa.

Starcie stanie się również trudniejsze przez fakt możliwości niszczenia przez rywala kamiennych filarów (14). W ten sposób bohater straci naturalną osłonę i będzie musiał bazować bardziej na unikach. Ponadto uważaj na spadające z góry głazy, przed którymi też wykonuj uniki. Sama taktyka walki się nie zmienia, staraj się być na innym poziomie areny niż rywal i ostrzeliwuj go np. pociskami kwasowymi.

W trzeciej fazie walki rywal zacznie korzystać z ataków ogniowych. Oprócz ataków znanych z poprzednich faz walki dojdzie nowy - daleki skok (15) z ciągnącymi się za bossem kulami ognia (16). Jeśli do tego dojdzie, to najlepiej uciekać na boski. Nigdy nie stój pod przeciwnikiem, ponieważ bohater otrzyma ogromne obrażenia.

Jak zwykle, w przypadku ewentualnej utraty życia, rozprawiaj się z mniejszymi przeciwnikami, aby uzyskać szansę na kontynuację walki. Po walce pozbieraj cenne rzeczy, przejdź przez portal i podnieś Resonator (17).

Następnie zniszcz wskazany kamień, podnieś Eridium i wróć do Mayi. Po scence skieruj się do Sanctuary i porozmawiaj z Lilith, co zakończy misję.

Następnie: Borderlands 3 - Hammerlocked: Wainwright, Anvil, Brick, Crunk Bunny, Warden (boss)

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - Atlas, At Last: Nullhoundy, działa, Katagawa Jr (boss)

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze