Skip to main content

Borderlands 3 trafi na Switcha? Tak sugerują oznaczenia PEGI

Znajdziemy tam poprzednie odsłony.

Borderlands 3 otrzymało kategorię wiekową w wersji na konsolę Nintendo Switch, co może sugerować, że twórcy planują wydanie gry na przenośną platformę.

Oznaczenie produkcji pojawiło się na oficjalnej stronie europejskiego urzędu PEGI. Co ciekawe, odpowiednią kategorię otrzymała nie tylko sama gra, ale także jej rozszerzenia. Na stronię znajdziemy również sugestię, jakoby tytuł miał trafić na Switcha dziś, czyli 1 grudnia - termin jest prawdopodobnie jedynie placeholderem.

Studio Gearbox nie informowało o planach wydania gry na przenośną platformę. Trafiły tam już jednak poprzednie odsłony serii, które zadebiutowały na Switchu w 2020 roku, w ramach wydania Borderlands Legendary Collection. Możliwe więc, że zapowiedź nowej edycji Borderlands 3 pozostaje kwestią czasu.

Warto zaznaczyć, że z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w kwietniu zeszłego roku, gdy klasyfikację PEGI na Nintendo Switch otrzymało wydanie Borderlands 3: Director’s Cut. Informacja szybko okazała się pomyłką, a kategorię usunięto.

Dla przypomnienia, omawiany tytuł to looter-shooter z 2019 roku, w którym samotnie lub z pomocą przyjaciół pokonujemy przeciwników, rozwijając jednocześnie swoją postać. Gra doczekała się nawet własnego, równie udanego spin-offu, w postaci serii Tiny Tina’s Wonderlands.

Zobacz także