Skip to main content

Borderlands 3 - Hammerlocked: Wainwright, Anvil, Brick, Crunk Bunny, Warden (boss)

Pierwsza misja główna rozgrywana na planecie Eden-6.

Misja główna w Borderlands 3, która rozpocznie się po ukończeniu zadania fabularnego o nazwie Beneath the Meridian, w której po pokonaniu Rampagera docierałeś do poszukiwanej krypty.

Aby rozpocząć bieżące zadanie skorzystaj z komputera i wybierz z listy z lewej nową lokację, a mianowicie planetę Eden-6 (1). Po dotarciu na miejsce opuść statek, a dotrzesz do pierwszego miejsca w regionie, czyli Floodmoor Basin.

Zacznij kierować się w stronę kolejnych znaczników. Na końcu dotrzesz do rezydencji Wainwrighta. Oczyść plac z przeciwników (2), po czym skieruj się do drzwi (3), gdzie pojawi się gospodarz.

Anvil i Meatslab (Brick)

Po rozmowie i uzupełnieniu zapasów skieruj się do windy, którą zjedziesz na dół. Przywołaj pojazd i zacznij nim jechać po drodze, aż dotrzesz do przejścia do kolejnej lokacji o nazwie The Anvil.

Na miejscu pozbądź się przeciwników przebywających na placu przed bramą. Następnie wskocz na górę po skrzyniach (4) z lewej i skorzystaj z przełącznika (5) na górze, aby otworzyć dalsze przejście.

W tym momencie natkniesz się na nowego sojusznika - Bricka, który będzie pomagał bohaterowi przez pewien okres czasu. Przebijaj się przez kolejne lokacje, eliminując wszystkich wrogów, a także pojawiające się posiłki. Na koniec porozmawiaj z Brickiem (6), który po chwili otworzy przejście do wrogiej bazy.

Crunck Bunny (Tina) i pizza

Po wejściu do środka kontynuuj sianie spustoszenia w szeregach nieprzyjaciół. W sumie będziesz musiał załatwić wszystkich rywali na dwóch sporych arenach.

Celem jest dotarcie do kolejnego kompana, czyli Crunk Bunny'ego - pod taką ksywką ukrywa się wybuchowa Tina (7), z którą porozmawiaj.

Uzupełnij zapasy i wyrusz po składniki służące do stworzenia wybuchowej pizzy. Przejdź przez podwórze i wejdź do więzienia. Skieruj się do celi oznaczonej znacznikiem, gdzie rozpraw się z przeciwnikiem (8), z którego wyleci detonator Ham (szynka). Podnieś go i wejdź do przewodu klimatyzacji (9).

Po dojściu do zbrojowni rusz przed siebie i spójrz w prawo, gdzie znajdziesz cebulowe krążki (Onion Slices - 10). Podnieś je, zeskocz piętro niżej, użyj automatu pod ścianą, a potem zeskocz do szybu windy.

Po znalezieniu się na dole wejdź do pomieszczenia z szafkami i udaj się w prawo. W kartonie (11) znajdziesz kolejny składnik, czyli sos (Sauce). Wróć do windy, opuść więzienie i skieruj się do Tiny. Przekaż jej składniki i poczekaj, aż zrobi z nich pizzową bombę.

Walka z bossem - Warden

Kiedy skończy weź od niej przesyłkę i zacznij kierować się w stronę mostu oznaczonego znacznikiem. Po wejściu na niego bohatera wesprze snajper Mordecai.

Kiedy rozprawisz się ze wszystkimi rywalami podejdź do żelaznych wrót (12) i użyj na nich pizzy. Dzięki temu będziesz mógł wejść do budynku, gdzie odbędzie się finalne starcie.

Na miejscu natkniesz się na Hammerlocka, którego trzeba będzie uwolnić. Zanim do tego dojdzie trzeba będzie jednak pokonać bossa - Wardena (13). Na początku należy pozbawić go osłony, w czym dobrze sprawdzą się bronie toksyczne.

Podczas starcia przeciwnik będzie prowadził ogień z działek oraz rakiet (14). Dlatego dobrze jest się ukrywać za pobliskimi przeszkodami, których na arenie jest sporo. Pozbywając bossa kolejnych części pancerza sprawisz, że przez chwilę będzie nieśmiertelny. Nie atakuj go wtedy, tylko czekaj cierpliwie, aż będziesz mógł przystąpić do ataku ponownie.

Po pozbawieniu przeciwnika osłony zamieni się on w Raging Wardena, który będzie próbował atakować bohatera głównie w walce wręcz. Oprócz biegania po arenie przeciwnika będzie też skakał (15). Dobrze jest zatem pozostawać w ciągłym ruchu.

Co pewien czas rywal wystrzeli w kierunku bohatera serię rakiet (16), przed którymi uciekaj i ukrywaj się za osłonami. Poza tym stale ostrzeliwuj nieprzyjaciela, aż w końcu padnie.

Kiedy to nastąpi spójrz w górę i strzel w mocowanie (17) nad klatką. Kiedy ta spadnie na dół podejdź do uwolnionego Hammerlocka i porozmawiaj z nim. W ten sposób zakończysz misję.

Następnie: Borderlands 3 - Lair of the Harpy: Jakobs Manor, Billy Anointed, zagadka z dźwigniami

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - Beneath the Meridian: Neon Arterial, Appolyon Station, Rampager (boss)

Zobacz także