Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nadciąga sporo Borderlands. Były pracownik ujawnił tytuły

Nie tylko „czwórka”.

Profil jednego z byłych pracowników studia Gearbox wymienia ambitne plany na przyszłość serii Borderlands. Mowa nie tylko o Borderlands 4, ale także o Tiny Tina’s Wonderland 2.

Źródłem jest Randel Reiss w serwisie LinkedIn. Ten przez trzy miesiące w 2022 roku był dyrektorem produkcji w Lost Boys Interactive, firmie oddelegowanej na kontrakcie właśnie do pomocy Gearbox. W swoim dorobku w tym okresie deweloper wymienia „Borderlands 4 UE4” oraz „Tiny Tina’s Wonderland 2 UE4”, co wskazuje oczywiście na silniki, na jakich bazują - lub bazowały - te tytuły.

Warto pamiętać, że mowa o bardzo krótkim okresie i trudno na tej podstawie oceniać, w jakim stanie były projekty i czy plany pozostają dzisiaj aktualne. Wydaje się jednak, że żaden z nich nie byłby szczególną niespodzianką.

Randy Pitchford - szef studia Gearbox - sugerował na Twitterze już w 2021 roku, że jego firma pracuje nad następną „dużą” produkcją. W połączeniu z innymi nieoficjalnymi doniesieniami, gracze uznali to za sugestie na temat kolejnego Borderlands.

Większym zaskoczeniem byłoby zapewne Tiny Tina’s Wonderland 2, choć ten spin-off poradził sobie podobno także dobrze, że przekroczył wszelkie przewidywania. „Wyraźnie teraz widać, że mamy do czynienia z serią, a przyszłe doświadczenia już powstają” - zapewniał ten sam menedżer.

Wszystko to przyćmić może inna kwestia. Embracer Group kupiło Gearbox w 2021 roku za 1,4 mld dolarów, lecz teraz firma wydawnicza ma spore problemy finansowe i studio twórców Borderlands podobno znowu wystawiono na sprzedaż, w ramach planu restrukturyzacji. Są już podobno chętni.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Borderlands 3

PS4, Xbox One, PC

Tiny Tina's Wonderlands

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze