Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avatar Frontiers of Pandora - przewodnik myśliwski: jak używać, nowe wpisy

Jak korzystać z przewodnika myśliwskiego i uzupełniać jego strony.

Przewodnik myśliwski w Avatar Frontiers of Pandora to zbiór wszystkich informacji o zebranych roślinach, upolowanych zwierzętach, ale i żołnierzach oraz wyposażeniu ZPZ. Wpisy musisz jednak uzupełniać samodzielnie poprzez eksplorację i interakcję z obiektami. Dowiedz się, jak lepiej korzystać z tego narzędzia


Na tej stronie:


Nowe wpisy w przewodniku

By pozyskać nowe informacje na temat otaczającego cię świata, korzystaj ze zmysłu Na'vi. Gdy nacelujesz na roślinę, która znajduje swój wpis w przewodniku, pojawi się przycisk sprawdź [1]. Spowoduje to wyświetlenie podstawowych informacji [2] na temat tego obiektu.

W dowolnej chwili możesz sprawdzić zebrane informacje w Przewodniku myśliwskim, który otworzysz z głównego panelu. Oczywiście możesz ponownie zbadać wybrany obiekt, by szybciej sprawdzić informacje lub aby szybciej przenieść się do opisu w przewodniku, przytrzymując klawisz wskazany w opisie jako "Wyświetl w przewodniku myśliwskim" [3].


Przeglądanie wpisów, słabe punkty, wskazywanie na mapie

Używając w przewodniku nawigacji po lewej stronie sprytnie odfiltrujesz wybraną kategorię wpisów, które chcesz przeanalizować. Warto zauważyć, że zwierzęta i rośliny dzielą się na podgrupy "do upolowania/zebrania" - bowiem nie każda roślina w grze wydaje owoce i nie z każdego zwierzęcia pozyskasz materiały. W dolnym prawym rogu znajdziesz również skrót, którym możesz sortować listę.

Wygodniejszy typ filtrowania to wybór konkretnego materiału, gdy zapoznasz się z przepisem i wiesz, czego potrzebujesz. Niestety przewodnik nie posiada wyszukiwarki po nazwie. Wybierając konkretny wpis i klikając na niego, poznasz szczegółowe informacje na temat wpisu:

  • występowanie [4] - wskaż kursorem, by wskazać ową lokację na mapie
  • listę materiałów [5] - czyli co możesz pozyskać z rośliny, a w przypadku zwierząt musisz dodatkowo zadbać, by nie zniszczyć surowców (nie używaj ostrej amunicji, ognia, materiałów wybuchowych)
  • statystyki i cechy [6] - najedź kursorem na małe ikony by dowiedzieć się, co oznaczają
  • słabe punkty [7] - dotyczy to tak zwierząt, jak i jednostek wojskowych ZPZ. Wybierz "Pokaż słabe punkty", by podświetlić je na złoto na modelu (gdy są białe, są to punkty, które posiadają dodatkowo warstwę pancerza), oraz "Sprawdź" aby móc obracać trójwymiarowym modelem
  • zmiana wieku [8] - zwierzęta w różnym wieku posiadają inne cechy i odporności, ale pozyskasz z nich zawsze te same składniki

Odnajdywanie zwierząt i roślin na mapie, przypinanie

Po wybraniu wpisu i wskazaniu kursorem opisu miejsca występowania, możesz natychmiast przenieść się na mapę wybierając przycisk Wyświetl biom na mapie. By lepiej przeglądać mapę, ustaw widok biomów, które zwykle są wskazane jako obszar masowego występowania roślin.

Wpisy możesz również przypiąć [9] do panelu poszukiwań [10] w górnym prawym rogu. Możesz śledzić jednocześnie maksymalnie trzy obiekty. Gdy to zrobisz, oznaczone obiekty będą widoczne w świecie używając zmysłu Na'vi w kolorze złotym [11] zamiast błękitu.

Następnie: Avatar Frontiers of Pandora - rośliny: zbieranie, odnajdywanie

Spis treści: Avatar Frontiers of Pandora - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Avatar Frontiers of Pandora - skradanie, cicha eliminacja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Avatar: Frontiers of Pandora

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze