Skip to main content

Avatar: Frontiers of Pandora jest już na Steamie. Są nawet osiągnięcia

Do tego spora przecena.

Po okresie wyłączności dla Epic Games Store, gra Avatar: Frontiers of Pandora od Ubisoftu jest już dostępna w wersji PC także na Steamie.

Wydaje się, że francuska korporacja przyśpiesza tym samym przenoszenie tytułów z EGS, ponieważ mowa o produkcji wydanej „zaledwie” pół roku temu. Z okazji nowego wydania jest też przecena, z kwotą zakupu ustaloną na 173,94 zł (zamiast standardowych 289,90 zł).

Warto dodać, że mamy do czynienia z klasyczną formułą, a więc włączenie gry na Steamie uruchomi po prostu aplikację Ubisoft Connect (gdzie obowiązuje obecnie nawet taka sama przecena). Równie dobrze można więc pominąć jeden krok i kupić tytuł od razu w tym programie...

Jeśli preferujemy jednak program Valve, to dobrą wiadomością będzie fakt, że tym razem zadbano nawet o wsparcie dla osiągnięć na Steamie. Brak achievementów w przenoszonych tytułach był w przeszłości popularnym punktem krytyki pod adresem gier tego producenta.

Zobacz na YouTube

Także i teraz oceny są „Mieszane”, a w opiniach graczy nie brakuje „żartów”, związanych głównie z faktem, że tytuł jest bardzo zbliżony do serii Far Cry. „Od premiery Far Cry 3 minęło dwanaście lat i wciąż tworzą tę samą grę. To najbardziej ubisoftowa gra na 7/10 w historii” - czytamy w jednej z opinii.

„Ubisoft twierdzi, że gier nie posiadamy na własność, więc musimy upewnić się, że nie posiadają pieniędzy na własność” - dodaje inny użytkownik, mając na myśli kontrowersyjne wypowiedzi jednego menedżerów firmy z przeszłości.

Avatar: Frontiers of Pandora ukazało się 7 grudnia na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Wcielamy się w przedstawicielkę rasy Na'vi, która została za młodu porwana przez RDA. Organizacja wyszkoliła bohaterkę wojskowo i wychowała tak, by czuła wrogość do swoich pobratymców. W wyniku pewnych wydarzeń postać zapada jednak w 15-letni sen, a gdy się wybudza, stawia na bunt i zemstę.

Zobacz także