Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avatar Frontiers of Pandora - pancerze PZM: jak walczyć

Jak radzić sobie z wrogami w egzoszkieletach.

Głównymi przeciwnikami w Avatar Frontiers of Pandora są różne typy pancerzy wspomaganych - PZM. >Egzoszkielety, które nie posiadają szyby czołowej zniszczysz bez problemu standardową strzałą z ciężkiego łuku trafiając pilota. Większość pancerzy posiada jednak szybkę. Wtedy podstawową metodą może być ostrzelanie pilota z karabinu.

Dla obu wymienionych przypadków możesz także wykorzystać ogłuszenie: ze specjalnej amunicji, po zhakowaniu pancerza lub wykorzystując powszechne w bazach ZPZ granaty ogłuszające. Wtedy możliwe jest wykonanie egzekucji (zdolność Katapulta).

W innych przypadkach traf z inny czuły punkt - każdy egzoszkielet posiada ogniwa w miejscu łopatek, które także wysadzą robota po jednym trafieniu ciężką strzałą po pełnym załadowaniu.

UWAGA: poza typem wroga istotny jest również jego poziom. By uniknąć kłopotów, gdzie wrogowie jednak nie padają po trafieniu krytycznym w czuły punkt, może to wynikać ze zbyt dużej różnicy siły bojowej lub zbyt słabej broni Pamiętaj, by zawsze sprawdzać poziom przeciwników przy podejmowaniu się zadań i odbijaniu placówek. Wróg z 20 poziomu nie poczuje twoich strzał, gdy jesteś na ósmym - za to jego trzy pociski doprowadzą cię do zgonu

W przypadku egzoszkieletów najwyższej klasy zauważysz, że wrażliwe miejsca są dodatkowo opancerzone i oznaczone białym kolorem w Przewodniku myśliwego. W tym przypadku potrzebujesz strzał przebijających, które poradzą sobie z pancerzem. W otwartej walce warto wykorzystać karabin maszynowy ostrzeliwując kabinę lub użyć materiałów wybuchowych. Dopóki nie zniszczysz "okienka", nie możesz wyciągnąć ze środka pilota nawet gdy jest on ogłuszony.

Warto analizować różne typy pancerzy w Przewodniku myśliwego, by nie tylko poznać słabe punkty, ale i choćby odporności - na nic się zda ogień przeciwko mechowi wyposażonemu w miotacze ognia. Aby móc swobodnie eliminować wrogów po cichu strzelając w ich czułe punkty, które są opancerzone, nabądź zdolność Cichy niszczyciel z drzewka Łowca.

Następnie: Avatar Frontiers of Pandora - amunicja specjalna: wytwarzanie, rodzaje

Spis treści: Avatar Frontiers of Pandora - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Avatar Frontiers of Pandora - najlepsze umiejętności na start

Read this next