Farming Simulator 22 - orka i kultywacja: przygotowanie ziemi do wysiewu

Oranie i kultywowanie gleby.

Zanim rozpoczniesz uprawę w Farming Simulator 22, musisz odpowiednio przygotować ziemię do wysiewu lub nasadzenia. Z tej strony dowiesz się jak orać i kultywować pole.

Na tej stronie:

Orka - kiedy pole wymaga orania i jak je przeprowadzić

Nie każde pole w Farming Simulator 22 wymaga zaorania. Najłatwiej sprawdzisz to spoglądając na kawałek pola. Jeśli będzie ono tego wymagało, w prawym dolnym rogu ekranu wyświetli się komunikat wymaga zaorania (1).

015_farming_simulator_22_orka_kultywacja_jak_przeprowadzic_narzedzia

Możesz także sprawdzić to wciskając klawisz Esc (przyciski Menu i Options dla konsol Xbox i PlayStation) i wchodząc na Mapę (2). Teraz za pomocą filtrów ustaw opcję Skład gleby (3). Jeśli kolor działki (4) będzie taki sam jak ikonka wymaga zaorania (5), oznaczać to będzie, że musisz przeprowadzić tę czynność.

016_farming_simulator_22_orka_kultywacja_jak_przeprowadzic_narzedzia

Do tego celu będziesz potrzebował odpowiedniego narzędzia ze sklepu, który otworzysz za pomocą klawisza P (przycisk View i panel dotykowy w przypadku konsol Xbox i PlayStation). Potem wejdź w zakładkę Narzędzia (6).

017_farming_simulator_22_orka_kultywacja_jak_przeprowadzic_narzedzia

Służą do tego pługi (7), głębosze (8) lub glebogryzarki (9). Narzędzia różnią się między sobą prędkością pracy i szerokością pola, które mogą przerobić podczas jednego przejazdu.

Gdy zakupisz bądź wynajmiesz narzędzie i podepniesz je do odpowiedniego ciągnika, przejedź nim po prostu przez działkę wymagającą zaorania. Zauważysz, że tekstura ziemi (10) znacząco się zmieni.

018_farming_simulator_22_orka_kultywacja_jak_przeprowadzic_narzedzia

Działki wymagają zaorania tylko wtedy, gdy poprzednio były na nich słonecznik, kukurydza, ziemniaki, burak cukrowy bądź trzcina cukrowa. Po uprawie pozostałych warzyw nie musisz przeprowadzać tej czynności.

Kultywacja gleby - kiedy ją przeprowadzić

Gleba wymaga kultywowania po każdorazowym zbiorze (jeśli nie została uprzednio przeorana). Do tego celu wykorzystać możesz kultywatory (11), brony talerzowe (12) bądź brony mechaniczne (13). Im droższe narzędzie tym będzie ono cięższe i pozwoli na przerobienie szerszego pola przy pojedynczym przejeździe.

019_farming_simulator_22_orka_kultywacja_jak_przeprowadzic_narzedzia

Metoda działania kultywatora jest taka sama, jak w przypadku powyżej opisanej orki. Podłącz narzędzie do ciągnika i przejedź z opuszczonym kultywatorem przez działkę. Tak jak w przypadku orania, tekstura gleby się zmieni. Po wykonanej czynności możliwy będzie wysiew bądź nasadzenie.

Następnie: Farming Simulator 22 - nawożenie: rozrzucanie nawozu i wapnia

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - uprawa: jak zacząć, porady na start

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami