FIFA 22 - co nowego w wersji PC, PS4 i Xbox One

EA wyjaśnia zmiany.

Jak potwierdzono już wcześniej, FIFA 22 w wersjach PC, PlayStation 4 i Xbox One nie otrzyma wszystkich nowości, jakie pojawią się na PS5 i Xbox Series X/S - mowa głównie o systemie HyperMotion. EA wyjaśniło, na jakie funkcje można liczyć na komputerach i sprzęcie poprzedniej generacji.

Podczas niedawnego pokazu prasowego główny producent rozgrywki Sam Rivera potwierdził między innymi, że odświeżenia doczeka się zachowanie bramkarzy, którzy mają sprawdzać się lepiej - a także być mniej skłonni do parowania prosto pod nogi napastnika.

FIFA 22 ma także „prawdziwą fizykę piłki” na wszystkich platformach. Ta wpłynie na trajektorię kopanej futbolówki - sprawniej mają wypadać na przykład długie przerzuty na drugie skrzydło.

„Wybuchowy sprint” także nie ominie PC i starszych konsol, tak samo jak więcej ofensywnych taktyk. Te ostatnie wybierzemy teraz osobno dla własnej połowy i dla połowy przeciwnika. Można będzie więc zacząć krótkimi podaniami, by przejść na bezpośrednie zagrania.

Do tego wszystkie cztery nowe sztuczki techniczne, rozbudowane statystyki - włącznie z popularnym xG - oraz próby poprawienia systemu odbioru piłki. Rivera przyznał bardziej ogólnie, że rozgrywka ma być „bardziej sprawiedliwa”.

Warto dodać, że w przypadku Nintendo Switch po raz kolejny otrzymamy wydanie „Legacy Edition”, sprowadzające się na dobrą sprawę do aktualizacji składów.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami