Returnal - Kostka Danych, Procesor

Gdzie znaleźć i co daje.

Korzystając z Procesora Kostki Danych w Returnal, Selene może odblokować nowe wyposażenie, które trafi do puli przedmiotów znajdowanych losowo w świecie. Urządzenie należy jednak zasilić Kostką Danych.

Na tej stronie:

Jak działa Kostka i Procesor

Kostka Danych (1) to świecąca kula zamknięta w sześciennym szkielecie. Ten przedmiot znajdziesz albo w kluczowych momentach rozgrywki - np. po pokonaniu bossów - albo ukryty w różnych miejscach świata.

returnal_kostka_1

Podniesioną Kostkę Danych należy umieścić w Procesorze Kostki Danych (2) - wysokim urządzeniu, oznaczonym na mapie tak jak pozostałe urządzenia - ikoną kwadratu wpisanego w większy kwadrat.

returnal_kostka_2

Kostka Danych zawiera w sobie plan konkretnego przedmiotu - broni, artefaktu lub przedmiotu zużywalnego. Kiedy umieścisz ją w Procesorze, to urządzenie nie tylko natychmiast wytworzy ten przedmiot, ale też doda go do puli przedmiotów, które znajdujesz w świecie Returnal. Oczywiście szanse na znalezienie tego przedmiotu są losowe, tak jak w każdym innym przypadku.

Działanie Kostki i Procesora przypomina więc nieco Cthonosa, którego znajdziesz przy statku - on również powiększa wachlarz dostępnego wyposażenia.

Oto, co jeszcze musisz wiedzieć o Kostkach:

  • jednocześnie możesz przenosić tylko jedną Kostkę Danych
  • w przypadku śmierci, tracisz aktualnie przenoszoną Kostkę Danych

Gdzie znaleźć Procesor Kostki Danych

Czasami Procesor znajdzie się zaraz obok Kostki. W takim przypadku wystarczy podnieść Kostkę i natychmiast włożyć ją do urządzenia, żeby otrzymać nagrodę. Taki scenariusz może wystąpić np. po pokonaniu bossa.

Jeżeli jednak znajdziesz w świecie ukrytą Kostkę Danych, będziesz też musiał odszukać Procesor na mapie.

W drugim świecie - Karmazynowych Pustkowiach - Procesor (3) znajduje się na szczycie góry, tuż obok areny (4), na której walczymy z bossem biomu. Z naszego doświadczenia wynika, że lokalizacja urządzenia jest stała.

returnal_kostka_3

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami