Valheim jako MMO dla tysiąca graczy - ambitny plan modderów

Czy to może się udać?

Grupa modderów zapowiedziała projekt VaLNGOS (Valheim Large Network Game Object Server Suite), który ma pozwolić na wspólną rozgrywkę nawet tysiąca graczy w Valheim.

Ta sama grupa użytkowników prowadzi obecnie serwer dla 64 osób, więc twórcy mają już pewne doświadczenie w zakresie zwiększania limitu uczestników zabawy. Domyślnie gra wspiera kooperację zaledwie 10 wikingów.

Na oficjalnej stronie internetowej projektu autorzy moda opisują swoje priorytety, najważniejsze elementy ValNGOS i publikują aktualizacje związane z postępem prac.

Twórcy chcą w pierwszej kolejności skupić się na zapewnieniu stabilnej rozgrywki. Dopiero później zajmą się elementami takimi jak zachowanie potworów czy opanowaniem działania fizyki obiektów.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy mod zostanie udostępniony choćby w wersji testowej. Projekt znajduje się obecnie w fazie badania sposobów opracowania kodu sieciowego. Warto jednak zaznaczyć, że modyfikacje już w przeszłości zmieniały gry w podobny sposób - choćby Mount & Blade 2 doczekało się serwerów dla tysiąca graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami