Zelda: Breath of the Wild - miecz Master Sword: jak wyciągnąć, ile serc potrzeba

Zadanie The Hero's Sword.

W The Legend of Zelda: Breath of the Wild powraca legendarny miecz znany fanom serii - Master Sword. Od innych mieczy wyróżnia się tym, że nigdy się nie zepsuje i nie zniszczy - w zamian potrzebuje jednak chwili na regenerację po dłuższym użytkowaniu.

Master Sword nie zadaje może największych obrażeń w grze, ale ma również dodatkowy atak dystansowy, co czyni go prawdziwie potężną bronią.

Na tej stronie dowiesz się, gdzie znaleźć Master Sword oraz jak wydostać go z kamienia.

Na tej stronie:

Master Sword w Breath of The Wild - lokalizacja

Master Sword nie jest trudny do znalezienia. Kiedy wyjdziesz już z początkowej lokacji, Great Plateau, możesz od razu udać się do lokacji z mieczem. Na niewiele się to jednak zda, bo do wyciągnięcia miecza wymagana jest spora liczba serc życia - szczegóły poniżej.

Master Sword znajduje się w lesie Korok Forest, do którego dotrzesz po przebyciu Lost Woods. Gdy wykonasz już tam wyzwanie w okolicznej kapliczce Keo Ruug Shrine (1), będziesz mógł wykonać do niej szybką podróż.

zelda_master_sword_1

Po przeniesieniu się do Keo Ruug shrine, przejdź pod dużym korzeniem (2) po prawej stronie, a potem idź prosto. Po kilkunastu krokach zobaczysz miecz (3) wbity w skałę.

zelda_master_sword_2
zelda_master_sword_3

Jak wyciągnąć Master Sword

Po pierwszej próbie wyciągnięcia miecza, zobaczysz krótką scenę wprowadzającą. Rozpocznie się też zadanie The Hero's Sword.

zelda_master_sword_4

Wyciągając miecz, Link będzie powoli tracił kolejne serca życia. Potrzebujesz łącznie 13 serc, aby przeżyć tę próbę. W innym przypadku wysiłek bohatera skończy się śmiercią. Liczą się tylko czerwone serca, nie żółte!

Grę zaczynasz z 3 sercami. 13 serc wymaganych do wyciągnięcia Master Sword oznacza, że musisz:

  • ukończyć 40 kapliczek Shrine (4 kapliczki to jedno serce)
  • pokonać 4 bossów Divine Beast (za każdego otrzymujesz jedno serce) i wykonać 24 Shrines
  • zdecydować się na dowolną kombinację powyższych
zelda_master_sword_5

Jeżeli nie wiesz, jak używać ze Shrines, żeby zwiększyć liczbę serc, skorzystaj z naszego poradnika o zwiększaniu życia i Spirit Orbs.

Pamiętaj też, że możesz wymienić energię (staminę) na życie. Po wyciągnięciu miecza powrócisz po prostu do poprzedniego rozkładu.

Czym jest Master Sword

Master Sword jest jedynym mieczem w swoim rodzaju. Nigdy się nie rozpadnie i nie roztrzaska, więc będziesz miał go na zawsze.

Jest jednak pewien haczyk - po wzmożonym użytkowaniu, miecz utraci energię i eksploduje. Nie martw się jednak, bo nie oznacza to utraty przedmiotu. Przez pewien czas nie będziesz mógł jednak z niego korzystać - aż do czasu naładowania energii.

Ładowanie Master Sword trwa 10 minut. Po tym czasie znowu możesz go używać.

Teoretycznie Master Sword nie zadaje dużych obrażeń (siła wynosi 30), ale jest szczególnie skuteczny w starciu z kreaturami dotkniętymi przez tzw. Calamity (kataklizm), w tym samym Ganonem. Miecz przyda się więc w końcowych partiach gry.

Kiedy masz pełne życie, a następnie przytrzymasz R i puścisz przycisk, Master Sword wykona atak dystansowy - wystrzeli falą energii.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami