Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Breath of the Wild - jak przejść Lost Woods i dotrzeć do Korok Forest

Droga w zamglonym lesie.

Lost Woods (zagubiony las) to opcjonalna lokacja w The Legend of Zelda: Breath of the Wild, której przejście odblokuje na stałe możliwość odwiedzenia Korok Forst, czyli lasu Koroków.

W Korok Forest będziesz mógł nie tylko spotkać Hestu, u którego wymienisz Korok Seeds, ale i zdobyć Master Sword - najbardziej legendarny miecz w historii serii Zelda, który nigdy się nie psuje.

W tym opracowaniu dowiesz się, jak dotrzeć do Lost Woods, znaleźć drogę w tym mglistym lesie, a także co znajdziesz w Korok Forest.


Na tej stronie:


Jak dotrzeć do Lost Woods

Zagubiony Las znajduje się w okolicach wieży Woodland Tower, którą ulokowano na północ od Hyrule Castle (zamku Hyrule). Inaczej: to miejsce na północ od Lanayru Wetlands, które z kolei znajduje się na północ od wioski Kakariko Village.

Choć nie jest to wymagane, rekomendujemy wdrapanie się na Woodland Tower, by odkryć okoliczną mapę.

Od Woodland Tower podążaj drogą na wschód, a potem zmierzaj na północ, aż na ekranie pojawi się informacja o wkroczeniu do Lost Woods. Gdy zostaniesz teleportowany do nowego, mglistego obszaru, znaczy to, że jesteś w dobrym miejscu.


Droga w Lost Woods

Lost Woods to osobna lokacja w grze, która teleportuje cię na sam początek, jeśli pomylisz drogę.

Na początku przejdź przez kamienny łuk, a zobaczysz pochodnię (1). To właśnie one będą twoimi przewodnikami po lesie. Zwróć się w prawo (na północ), a zobaczysz dwie kolejne pochodnie (2). Udaj się do tej, która znajduje się dalej.

Po lewej (na zachodzie) zobaczysz kolejne dwie pochodnie. Przy drugiej ponownie skręć w lewo (południe), a zobaczysz kolejny ogień (3). Udaj się do niego.

W okolicy nie zobaczysz żadnych świateł, ale skręć w prawo (zachód) i podążaj prosto, by natknąć się na parę pochodni (4) przy dużych drzewach.

Podnieś podręczną pochodnię przy tej prawej i obejdź duże środkowe drzewo, by zdobyć włócznię Forest Dweller's Spear.

Od tego momentu nie znajdziesz na drodze stacjonarnych pochodni, ale trzymana przez ciebie przenośna pochodnia wskazuje ci drogę - zwracaj uwagę na kierunek, w którym opadają z niej iskry.

Oto konkretne wskazówki: zacznij od wejścia pomiędzy dwa drzewa (5), z których gałąź lewego wygląda jak szpony skierowane w dół. To kierunek południowy.

Kontynuuj w tym kierunku przez kolejne 3-4 rzędy drzew, a następnie skręć na zachód. Miń drzewo, którego kora przypomina złowieszczy uśmiech (6). To nie jedyne takie drzewo w Lost Woods, ale to konkretne jest zwrócone w twoją stronę.

Teraz zmierzaj w kierunku północnym, miń kolejne drzewo z uśmiechem po prawej stronie, a powinieneś znaleźć się na nieco bardziej otwartej przestrzeni:

Przejdź przez tę otwartą przestrzeń w kierunku północno-wschodnim, miń kolejne „złowieszcze” drzewo po prawej i idź dalej. Jeśli masz wykrywacz kapliczek Shrine, to zacznie on wydawać dźwięk.

Drzewa wkrótce powinny się rozstąpić, po czym powita cię Korok Forest:


Co robić w Korok Forest

Kiedy dotrzesz już raz do Korok Forest, zdecydowanie zalecamy ukończenie znajdującej się po wschodniej stronie centralnego drzewa kapliczki Keo Ruug Shrine. Dzięki temu odblokujesz punkt szybkiej podróży i nie będziesz musiał kolejny raz przechodzić Lost Woods.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w Lesie Koroków:

  • porozmawiaj z Hestu po prawej od wejścia, by użyć Korok Seeds do zwiększenia pojemności ekwipunku
  • wejdź do dużego, centralnego drzewa w Great Deku Tree's Navel. Znajdziesz tam sprzedawcę i miejsce do odpoczynku
  • porozmawiaj z Chio, znajdującym się naprzeciwko dużego, centralnego drzewa, by wziąć udział w Korok Trials (wyzwaniach Koroków). Zanim to jednak zrobisz, musisz...
  • znajdź Master Sword. Musisz spełnić pewien warunek, aby go wyciągnąć, ale warto odwiedzić to miejsce

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze