Baldur's Gate 3 - Herbaciarnia

Poboczna misja z rozdziału 1, w której uratować musisz Mayrine.

Herbaciarnia to zadanie poboczne pierwszego aktu Baldur's Gate 3, które odblokujesz podczas wykonywania misji Wiekowa zielarka. Zadanie polega na znalezieniu uprowadzonej przez Ciotkę Ethel dziewczyny o imieniu Mayrine.

Zadanie to pojawi się w twoim dzienniku podczas rozmowy z Ciotką Ethel i dwójką mężczyzn (1). Nie musisz przejmować się wybieranymi tutaj opcjami dialogowymi, gdyż w żaden sposób nie wpłyną na przebieg zadania. Jeśli zależy ci na relacjach z towarzyszami, wykorzystaj opcję „Mów, Ethel - co zrobiłaś ich siostrze?”, a następnie „Radźcie sobie sami. Mam wystarczająco dużo zmartwień” .

151

Musisz skierować się teraz do Herbaciarni, odbyć starcie z Ciotką Ethel i przebić się przez kolejne pomieszczenia podziemi. Opisaliśmy to szczegółowo we wspomnianym rozdziale Wiekowa zielarka.

Po finałowym starciu z Ciotką Ethel, wejdź w interakcję z Control Orb (2), by opuścić na ziemię Mayrine (3). Przeklikaj kolejne opcje dialogowe i finalnie wybierz „Nie bądź dla siebie tak surowa. Jesteś w stanie wychować to dziecko”.

152

Kobieta odejdzie od ciebie, udaj się więc do ostatniego pomieszczenia tej lokacji. Zbierz z ziemi Gorzki rozwód (4), specjalną różdżkę, dzięki której będziesz w stanie rozwiązać to zadanie i zyskać sporo punktów doświadczenia.

153

Pozbieraj pozostałe przedmioty i stań całą drużyną na portalu (5), by teleportować się z tej lokacji na zewnątrz.

154

Podejdź kawałek na północ, gdzie Mayrine (6) stać będzie przy trumnie swojego męża. Rozpocznij z nią rozmowę - za wszelką cenę nie klikaj na samej trumnie (7)!

155

W czasie rozmowy wybierz kolejno te opcje dialogowe:

  • Znalazłem różdżkę - myślę, że mogę wskrzesić twojego męża.
  • Skieruj różdżkę w stronę trumny.
  • No proszę. Czyli stwór jest związany z tą różdżką. Bardzo poręczne.
  • To twój maż - chcesz go czy nie?
  • Oto różdżka. Życzę szczęścia tobie i Connorowi.

Zadanie to zostanie zakończone, a ty otrzymasz trochę dodatkowych punktów doświadczenia.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Sądzone dziecko

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Wiekowa zielarka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami