Wasteland 3 - jak wyleczyć postać

Przywracanie kondycji, leczenie postaci.

W trakcie rozgrywki w Wasteland 3, twoje postacie będą często odnosić obrażenia. Zmniejszy to ich punkty zdrowia, zwane w grze kondycją. Co zrobić, by przywrócić kondycję do pełnego stanu i które przedmioty najlepiej się do tego nadają? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym rozdziale.

Każda z twoich postaci - a także postacie niezależne i wrogowie - posiada własną kondycję (1). Są to po prostu punkty zdrowia postaci. Jeśli spadną do 0, postać zostanie powalona i konieczne będzie jej ocucenie, by mogła wrócić do walki.

127

By zregenerować utracone punkty zdrowia, możesz wykorzystać kilka przedmiotów, takich jak:

128
  • Ultramorfina (2) - oferuje najmocniejsze leczenie w grze, gdyż przywraca aż 75% kondycji na turę (przez 3 tury), jednak po zejściu efektu nakłada potężny krwotok wewnętrzny. Jest to wiec niejako leczenie ostatniej szansy - po upływie 3 tur postać najpewniej zostanie powalona.
  • Strzałka medyczna (3) - przywraca 25% kondycji, jest więc słabsza niż koktajl medyczny, można jednak użyć jej na innym celu. Każdy poziom Pierwszej pomocy zwiększa wartość leczenia. Wymaga 4 poziomu Pierwszej pomocy do użycia.
  • Koktajl medyczny (4) - najbardziej podstawowy przedmiot leczniczy. Przywraca 50% maksymalnych punktów zdrowia i nie wymaga żadnych umiejętności do użycia. Wartość leczenia rośnie wraz z każdym poziomem zdolności Pierwsza pomoc.
  • Apteczka (5) - wymaga 1 poziomu Pierwszej pomocy i nakłada na cel efekt uzdrowienia, przywracający 35% kondycji na turę, przez 3 tury. Bardzo zyskuje na skuteczności, jeśli korzysta z niej postać z wysokim poziomem Pierwszej pomocy.
  • Kolec Nitro (6) - przedmiot, który nie przywraca punktów zdrowia, lecz pozwala ocucić powaloną na ziemię postać. Po użyciu działa na wszystkie cele w niewielkiej odległości od postaci, która z niego korzysta.
  • Jedzenie (7) - różne typy jedzenia pozwalają odnowić od 25% do 100% kondycji i nakładają na postać użyteczne wzmocnienia, jak zwiększenie ilości punktów akcji.

Nie licząc koktajlu medycznego, z przedmiotów leczniczych powinny korzystać postacie z rozwiniętą umiejętnością Pierwszej pomocy. Każdy jej poziom zwiększa bowiem wartość leczenia o 5%. Dla przykładu, postać z 10 poziomem tej zdolności przywróci ponad 50% kondycji na turę przy pomocy Apteczki.

Następnie: Wasteland 3 - jak usunąć negatywne efekty z postaci

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - czym są Upiorne lalki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami