Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mistrzowie izometrycznych RPG pracują nad grą w znanym uniwersum

Szansa na powrót Arcanum lub nowego Fallouta.

Internauci dotarli do ciekawych informacji, które sugerują, że twórcy Wasteland mają w planach coś więcej, niż tylko steampunkowe RPG i dużą grę na Unreal Engine 5. Studio InXile może pracować nad grą „z serii o ugruntowanej pozycji”.

Tak naprawdę nie powinno być to wielkim zaskoczeniem, ponieważ jednoczesne rozwijanie kilku projektów naraz nie jest zupełnie niczym niezwykłym, a twórcy ze studia InXile zdradzili już, że rozwijają obecnie dwie produkcje. Po raz pierwszy słyszymy jednak o potencjalnie trzecim tytule w planach stosunkowo niedawno przejętego przez Microsoft zespołu.

Na profilu w serwisie LinkedIn należącym do projektanta rozgrywki, który do czerwca ubiegłego roku pracował w InXile Entertainment możemy przeczytać, że „zapewniał badania i fabularny rozwój świata w nadchodzącej grze z serii o ugruntowanej pozycji”, która nadal pozostaje niezapowiedziana i objęta umową o zachowaniu poufności.

Do tej pory studio zdradziło, że pracuje nad dwiema produkcjami - pierwsza to „gra RPG nowej generacji” rozwijana na Unreal Engine 5, a drugą jest pierwszoosobowe RPG osadzone w steampunkowym świecie. Pozostaje pytanie, czy były pracownik InXile ma na myśli jeden z już ogłoszonych projektów, czy może chodzi o kolejny tytuł w portfolio zespołu? W tej chwili nie znamy jednoznacznej odpowiedzi.

Jest wiele niewiadomych, a internauci zdają się wierzyć, że chodzi o nową odsłonę serii Arcanum. Jest to jednak mało prawdopodobne, ponieważ marka jest własnością Activision Blizzard, którego przejęcie przez Microsoft nadal nie doszło do skutku. Pasowałoby to jednak do opisu gry ze znanej serii osadzonej w steampunkowym świecie.

Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że InXile pracuje po prostu nad kontynuacją jednej z własnych marek - może chodzić o Wasteland 4 lub The Bards Tale 5. Mimo całego kunsztu deweloperów, gry z tych serii pozostaja tytułami nieco mniejszego kalibru, więc łatwiej uwierzyć w rozwijanie ich w tym samym czasie, co projektu z segmentu AAA.

Istnieje też naprawdę znikoma szansa, że zespół Briana Fargo zabrał się za coś związanego z serią Fallout, choćby remake lub izometryczny spin-off w stylu pierwszych dwóch części, jednak to wyłącznie spekulacje, a wręcz życzenie fana. Nie można jednak całkowicie wykluczyć takiego obrotu spraw, ponieważ zarówno InXile, jak i Bethesda należą obecnie do Microsoftu, który zdaje się coraz bardziej zainteresowany rozwojem serii postapokaliptycznych RPG.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Bard's Tale 4

PS4, Xbox One, PC, Mac

See 1 more

Wasteland 3

PS4, Xbox One, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze