Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra twórców Wasteland obiecuje „odnowienie” gatunku RPG

Brzmi ambitnie.

Należące do Microsoftu studio inXile Entertainment - odpowiedzialne ostatnio za cykl Wasteland - poszukuje nowych pracowników do projektu, który „zamierza odnowić gatunek RPG”.

Brzmi ambitnie. Z ogłoszeń o pracę wynika także, że całość bazuje na „bardzo ambitnej, nowej licencji”. Poza tym nie znamy żadnych szczegółów. Poszukiwani są kandydaci z różnych obszarów: twórcy lokacji, efektów specjalnych, producent czy projektant walki.

Jednym z konkretów jest także fakt, że mowa o „nowej generacji RPG”, co wskazuje zapewne na platformy docelowe. Brzmi sensownie, jeśli projekt ukaże się dopiero za kilka lat, co jest więcej niż prawdopodobne.

Publikację anonsów ogłoszono na Twitterze, gdzie zamieszczono także szereg interesujących grafik koncepcyjnych. Niestety, szybko potwierdzono, że ilustracje nie pochodzą z opisywanego projektu, lecz mają jedynie przyciągać oko. Ba, obrazków nie przygotowano nawet w inXile.

Po przejęciu przez Microsoft w 2018 roku firma wydała jeszcze Wasteland Remastered oraz Wasteland 3, lecz od tego czasu milczy w temacie nowych tytułów. Z pewnością nie będzie musiała uciekać się do kampanii na Kickstarterze, jak było w przypadku poprzednich gier.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze