Assassin's Creed Valhalla - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, historia, świat, bohaterowie.

Assassin's Creed Valhalla to kolejna, dwunasta już odsłona (licząc tylko te główne, bez spin-offów) popularnej serii Ubisoftu. To także jedna z pierwszych większych gier zapowiedzianych na konsole nowej generacji - choć trafi też na PS4 i Xbox One.

Zgodnie z informacjami pojawiającymi się przed oficjalną prezentacją, Valhalla - jak sugeruje tytuł - pozwoli wcielić się w wikinga. Ponownie otrzymamy wielki, otwarty świat i różne elementy z gatunku RPG.

Nad grą pracuje aż piętnaście studiów deweloperskich. Dla porównania, nad poprzednią częścią serii pracowało „zaledwie” dziewięć zespołów.

  • Premiera: jesień 2020
  • Platforma: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, PC
  • Gatunek: akcja, TPP, open world
  • Wersja językowa: polska (niepotwierdzona)
  • Producent: Ubisoft
  • Wydawca: Ubisoft Polska

Data premiery i edycje gry

Assassin's Creed Valhalla zadebiutuje w czwartym kwartale 2020 roku. Możliwe, że ukaże się równocześnie z konsolami nowej generacji, ale może też ukazać się wcześniej - na dostępnych już platformach.

Gra trafi na PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One i Xbox Series X. Potwierdzono już, że na najnowszej konsoli Microsoftu gra zadziała w 4K przy 30 klatkach na sekundę. Produkcja będzie też dostępna w usłudze Google Stadia.

W sklepach dostępne są już różne edycje do zamówienia. Poza standardową, jak zwykle Ubisoft udostępnia wersję Gold za 329 zł - to gra z przepustką sezonową, gwarantującą dostęp do fabularnych DLC. Jest też Edycja Ultimate za 389 zł, oferująca dodatkowo zestaw wyposażenia.

Edycję kolekcjonerską można kupić za 825 zł wyłącznie w sklepie Ubisoftu. Znajdziemy w niej między innymi figurkę, soundtrack, album z grafikami i steelbook.

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - cena, edycje i preorder

ackol

Świat i historia

Akcja gry Assassin's Creed Valhalla osadzona jest w IX wieku naszej ery. Główny bohater to Eivor (mężczyzna lub kobieta, wedle naszego wyboru). Jako przywódca klanu wikingów bierzemy udział w inwazji na tereny Anglii. Wyruszamy z Norwegii w poszukiwaniu miejsc do zasiedlenia.

Z biegiem czasu założymy na nowych ziemiach własną osadę, którą stopniowo będziemy rozwijać. Oczywiście wielu mieszkańcom dzisiejszej Wielkiej Brytanii obecność wikingów będzie przeszkadzać. Głównym antagonistą ma być król Wessex, Alfred.

Podczas przygody mamy dokonywać wyborów, które wpłyną na wygląd naszej wioski. Spotkamy wiele postaci niezależnych. Otaczający nas świat będzie ogromny i różnorodny - choć twórcy zapowiedzieli, że gra będzie zapewne mniejsza niż Assassin's Creed Odyssey.

Możemy liczyć na śnieżne krajobrazy, ale też na eksplorację zielonych łąk i lasów. System pogodowy też zadba o dostępność różnorodnych wrażeń.

assassins_creed_valhalla_ps5_ps4_screenshots.original__1_
Możemy liczyć na ładne widoki

Deweloperzy potwierdzili, że współczesny wątek będzie kontynuowany w Valhalli. Możemy więc liczyć na kolejne spojrzenie na historię Layli Hassan i Abstergo.

Rozgrywka, gameplay

Assassin's Creed Valhalla to gra akcji z elementami RPG. Walka będzie dynamiczna i brutalna, przypominająca tę z Origins czy Odyssey. W nowej odsłonie powrócą tarcze - będziemy mogli wyposażyć nawet dwie jednocześnie.

Bohater lub bohaterka wykorzystają też charakterystyczne ostrze asasynów, a do tego szereg innych broni - mieczy, toporów czy łuków. Możliwe nawet, że w walce pomogą nam od czasu do czasu zwierzęta.

Podczas gry skorzystamy z pomocy najemników, których będziemy mogli modyfikować, a nawet udostępniać innym graczom, by ich bohaterowie też otrzymali wsparcie tych wojowników.

japeirdoascov
Ubisoft ponownie ulepszy i zmodyfikuje system walki

Poza walką zajmiemy się szukaniem skarbów, eksploracją i rozbudową osady. Wybierzemy jakie budynki skonstruować, które budowle ulepszać. Wybudujemy nawet ówczesną wersję salonu tatuażu.

Na chwilę obecną nie udostępniono jeszcze tradycyjnego gameplayu. Ostatni trailer oferuje jednak spojrzenie na sceny nagrane bezpośrednio w grze, przy filmowych ujęciach kamery.

Fani bitew mogą oczekiwać między innymi systemu rajdów na angielskie wioski i innych starć na dużą skalę, w których weźmiemy udział jako jeden z wielu wojowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami