Need for Speed Heat - tuning: silnik i napęd

Jaki wybrać?

Gdy odwiedzamy garaż w Need for Speed Heat musimy wybrać kafelek z napisem Osiągi, a przejdziemy do modyfikacji auta - tuningu mechanicznego, czyli wymiany części.

Silnik jest oczywiście najważniejszym elementem każdego samochodu. Możemy wymieniać osobno różne elementy silnika: od wału korbowego, przez chłodzenie, po turbo i system nitro.

Każda droższa część jest w przypadku silnika zazwyczaj lepsza. Warto jednak zwrócić uwagą na jedną istotną rzecz - wymieniać możemy też całą jednostkę silnika. W tym celu trzeba wybrać opcję Wymień silnik (1).

silnik

Całe jednostki silnikowe posiadają własne zestawy poszczególnych elementów, więc zakup nowego silnika oznacza, że musimy od początku ulepszać każdą jego część - choć oczywiście podstawowe części będą już odpowiednio efektywne.

Pierwszy silnik możemy kupić dopiero na 15 poziomie reputacji, wcześniej więc bez wyrzutów sumienia można ulepszać elementy pierwszego silnika auta.

Ważny dla wydajności auta jest także napęd. Jego części - sprzęgło, skrzynia biegów i układ różnicowy - wpływają na styl jazdy auta. Wymieniając części na nowsze patrz na profil sterowności (2), by zobaczyć, czy po modyfikacji auto będzie przystosowane bardziej do driftu, jazdy po asfalcie czy jazdy terenowej.

silnik2

Najlepiej oczywiście posiadać różne auta do różnych rodzajów jazdy. Stałe wymienianie części w jednym samochodzie byłoby zbyt kosztowne i zbyt czasochłonne.

Następnie: Need for Speed Heat - tuning: zawieszenie, podwozie

Spis treści: Need for Speed Heat - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Need for Speed Heat - brzmienie wydechu: jak zmienić dźwięk samochodu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami