FIFA 20 Volta - 4 na 4 z bramkarzem: strategie, ustawienia i dostępne formacje

Czterech na czterech z golkiperem.

Na tej stronie zapoznasz się z dostępnymi ustawieniami trybu Volta, kiedy na boisku ścierają się ze sobą dwie czteroosobowe drużyny, ale z bramkarzem. Jeśli rozgrywałeś już mecze 3 na 3, na pewno zauważysz uderzające podobieństwo w dostępnych formacjach.

Wszystkie ustawienia są tu bowiem dokładnie takie same, ale w każdym z nich dodany jest bramkarz, który praktycznie przez całe spotkanie strzeże naszej bramki. I właśnie dlatego niektóre z dostępnych formacji mogą być używane w innych sytuacjach.

W rozgrywce 4 na 4 z bramkarzem w trybie Volta gry FIFA 20 dostępne są trzy formacje do wyboru.

017

1. (1-1-1) Linia - jest to wciąż niezbyt polecany wariant ustawienia, gdy gramy ze sztuczną inteligencją. Sprawdzi się za to z całą pewnością, gdy lubimy odbijać piłkę od bandy lub wycofywać futbolówkę do kompana, który znajduje się za nami.

2. (1-2-0) Odwrócony trójkąt - bardzo wygodne ustawienie, w którym możemy pokusić się o większą swobodę i odwagę w wyprowadzanych atakach. Nawet przy ofensywnym nastawieniu, gdy obrońca podchodzi pod bramkę rywala, naszej siatki strzeże cały czas bramkarz.

3. (0-2-1) Trójkąt - ustawienie proponowane głównie dla tych graczy, którzy lubią grać defensywnie i liczyć na kontrataki. W zależności od wybranego nastawienia (krzyżak na padzie w lewo lub w prawo) dwójka pomocników może wspomagać bramkarza w obronie lub zmienić się diametralnie i być odpowiednikiem ofensywnie nastawionych skrzydłowych.

Następnie: FIFA 20 Volta - 4 na 4 bez bramkarza: taktyki, formacje, ustawienia

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 Volta - 3 na 3 bez bramkarza: ustawienia, formacje, taktyki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami