Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA w ogniu krytyki - nastolatek wydał 15 tys. zł na karty z piłkarzami

Ze względu na problemy rodzinne.

FIFA ponownie przyciągnęła uwagę mediów po tym, jak nastolatek z Wielkiej Brytanii wyznał, że kilka lat temu wydał 3000 funtów (ok. 15 tys. zł) na paczki do trybu Ultimate Team, w którym kolekcjonujemy wirtualne karty z coraz lepszymi piłkarzami, tworząc drużynę marzeń.

Raport dotyczący problemu opublikowało BBC, bazując głównie na świadectwie Jonathana Peniketa, który wydał na grę oszczędności zgromadzone dla niego przez rodzinę.

W 2017 roku u matki Peniketa zdiagnozowano nowotwór. Aby poradzić sobie ze stresem, nastolatek przeznaczał coraz więcej środków na Ultimate Team. Zaczynał od pojedynczych transakcji o wartości 30 czy 50 funtów, ale finalnie wydawał nawet 80 funtów pięciokrotnie w ciągu jednej nocy.

Nigdy nie wiadomo, co trafi się w wirtualnych paczkach

- Jakikolwiek racjonalny sens umiaru czy wartości pieniędzy przekazanych mi przez rodziców i dziadków na moją przyszłość zaczął zanikać. Czułem, że potrzebuję tych pieniędzy teraz, aby sprostać wyzwaniom. Byłem pewny, w przyszłości zrozumiem takie postępowanie - tłumaczy Peniket.

- Akceptuję swoją odpowiedzialność. Sam podjąłem decyzje, by wydać te pieniądze. Moi rodzice załamali się, kiedy dowiedzieli się o wszystkim i przestudiowali wyciągi bankowe - dodaje.

Electronic Arts nie skomentowało jeszcze sytuacji, ale w przeszłości wydawca nie zgodził się ze stwierdzeniem, że lootboxy to hazard, nazywając je zamiast tego „mechanizmem niespodzianki”.

Źródło: BBC

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

FIFA 20

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze