Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 20 Volta - 3 na 3 bez bramkarza: ustawienia, formacje, taktyki

Trzech na trzech - jak ustawić zespół i grać na małym boisku.

W ramach rozgrywki w FIFA 20 Volta możesz wziąć udział w spotkaniu między trzyosobowymi drużynami. Mecz tego rodzaju jest rozgrywany zwykle na małym boisku z niewielkimi bramkami, do których dostępu może strzec dowolny piłkarz, ale bez wykorzystania rąk.

Jest to jeden z trudniejszych wariantów Volty, zwłaszcza gdy na boisku znajdują się bandy. Co ciekawe, grając trzech na trzech lepiej jest stawiać na dobre pilnowanie bramki i atakowanie z kontry, gdy rywal straci futbolówkę. Ustawienie ofensywne sprawi, że przeciwnik w łatwy sposób może zyskać gola, nawet strzelonego z większego dystansu.

W rozgrywce 3 na 3 bez bramkarza w trybie Volta gry FIFA 20 dostępne są trzy formacje do wyboru.

1. (1-1-1) Linia - czysto teoretycznie najbardziej uniwersalne ustawienie. W praktyce jednak nada się tylko do rozgrywek z żywym przeciwnikiem, bowiem sztuczna inteligencja lubi atakować skrzydłami, które w tym ustawieniu nie są zbyt dobrze zabezpieczone. Używaj tej formacji, jeśli lubisz podawać odbijając piłkę od bandy.

2. (1-2-0) Odwrócony trójkąt - dość zrównoważone ustawienie, w którym za atak odpowiada dwóch pomocników. Kierowani przez komputer będą cofać się głębiej, jeśli krzyżakiem na padzie ustawisz defensywne nastawienie. Chociaż pozycje dwóch piłkarzy z przodu są opisane jako pomocnicy, to jest to bardzo dobra formacja ofensywna.

3. (0-2-1) Trójkąt - ustawienie dla zwolenników rozciągania gry na skrzydła. W tej formacji mamy typowego napastnika ze wsparciem dwóch pomocników rozciągniętych na boki. W zależności od taktycznego nastawienia (krzyżak na padzie w prawo i lewo) jesteśmy w stanie atakować całym boiskiem lub murować okolice własnej bramki.

Następnie: FIFA 20 Volta - 4 na 4 z bramkarzem: strategie, ustawienia i dostępne formacje

Spis treści: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: FIFA 20 - Volta: jak grać, tryby, na czym polega

O autorze
Komentarze