Śmierć zakładników i bany dla nieświadomych sprawców - gracze wykorzystują błąd w Rainbow Six Siege

Twórcy wiedzą o problemie.

Niedawno w Rainbow Six Siege rozpoczęła się Operacja Ember Rise, która dodała do gry dwójkę nowych operatorów - Amaru i Goyo. Okazuje się, że z drugą postacią związany jest błąd, który w trybie Zakładnik jest używany do banowania graczy kierujących bohaterem.

We wspomnianym wariancie podzieleni na dwie drużyny użytkownicy walczą o zakładników. Zabicie więźnia przez osoby chroniące jeńców traktowane jest jednak przez grę, jak zabicie kompana i karane blokadą konta.

Zasady trybu są jednak szczególnie niekorzystne dla Goyo. Podopieczny wyposażony jest w tarczę z kanistrem paliwa, który trafiony pociskiem z broni palnej wybucha i wytwarza falę śmiercionośnych płomieni.

Niektórzy wykorzystują gadżet przeciwko nowemu operatorowi. Kiedy zakładnik schroni się za osłoną, nieuczciwi gracze strzelają w nią i doprowadzają do eksplozji, która pozbawia życia jeńca. Zabójstwo przypisywane jest bohaterowi, więc produkcja banuje użytkownika kierującego postacią.

Zobacz: Rainbow Six Siege - poradnik na start

Nie jest do końca jasne, czy jest to błąd, czy raczej problem wynikający z niedopatrzenia twórców. Deweloperzy o kłopocie już wiedzą, chociaż przyznają, że wyeliminowanie usterki potrwa - najprawdopodobniej stosowne poprawki pojawią się dopiero w aktualizacji 3.3.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Steam testował w sekrecie nowy algorytm rekomendacji gier - system już dostępny dla wszystkich

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami