Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

9 lat po premierze, Rainbow Six Siege ustanowiło nowy rekord na Steamie

Najlepsza gra-usługa Ubisoftu?

Twórcy Rainbow Six Siege dostali całkiem miły prezent na zbliżające się 9. urodziny gry. Z okazji startu nowego sezonu, tytuł uruchomiło niedawno ponad 200 tysięcy użytkowników Steama jednocześnie.

Godną podziwu barierę udało się przebić w niedzielę, choć szybki rzut oka na stronę SteamDB pokaże, że zauważalny wzrost zainteresowania strzelanką narodził się na początku zeszłego tygodnia, gdy średnia liczba grających jednocześnie podskoczyła do nawet 120 tysięcy.

Spora w tym zasługa najnowszego sezonu, zwanego też „Operacją Deadly Omen”, który wystartował 12 marca. Do gry trafił nowy operator Deimos, wyposażony w zestaw gadżetów do śledzenia. Oprócz tego dodano też kilka nowych celowników, zbalansowano tarcze, jak i rozbudowano tryb walki z AI.

Niezależnie, czy jesteś doświadczonym weteranem czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w grze, w tym ekscytującym sezonie każdy znajdzie coś dla siebie” - czytamy w zapowiedzi sezonu. Jak widać, zachęta podziałała bardzo dobrze. Nie bez znaczenia pozostaje też zapewne fakt, że grę kupimy aktualnie w sporej promocji, bo nawet 80% taniej.

Zobacz na YouTube

Ubisoft będzie z takiego rozwoju wydarzeń bardzo zadowolony. Alexander Karpazis - dyrektor kreatywny - przyznał niedawno, że zamiast wydać sequel, wolałby utrzymać jedynkę przy życiu na kolejne lata.

- Pomysł zmiany silnika na gotową propozycję dostępną od ręki nie odpowiada potrzebom naprawdę konkurencyjnej i wymagającej gry, takiej jak Siege - mówił w lutym. - Nie będę wymieniał konkretnych tytułów, ale widzimy gry, które postawiły na sequele i tym samym popełniły duży błąd, ponieważ twórcy musieli przerobić każdą rzecz, którą zrobili w pierwszej grze.

Rainbow Six Siege to jeden z lepszych przykładów na to, że nie wszystkie gry-usługi muszą być skazane na porażkę. Mimo dziewięciu lat na karku, strzelanka trzyma się bardzo dobrze, zapewne przebijając wydane niedawno - także przez Ubisoft - Skull and Bones.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze