Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam testował w sekrecie nowy algorytm rekomendacji gier - system już dostępny dla wszystkich

Lepsze polecanie tytułów.

Valve poinformowało o wdrożeniu nowego algorytmu rekomendacji gier na Steamie. Udoskonalony mechanizm powinien precyzyjniej i bardziej różnorodnie wyświetlać użytkownikom polecane pozycje.

Właściciele sklepu tłumaczą, że w ciągu ostatnich tygodni prowadzili sekretne testy systemu - dostęp do nowych rozwiązań miało jedynie 5 procent wszystkich klientów popularnej platformy dystrybucji cyfrowej.

Valve wyjaśnia, że zmiany są reakcją na sugestie graczy, narzekających, że lista rekomendacji i dział „Podobne tytuły” nie prezentowały wystarczająco różnorodnych pozycji. Użytkownicy przekonywali też, że sekcja „Polecane dla ciebie” nie była odpowiednio spersonalizowana i wyświetlała głównie najpopularniejsze projekty.

System odkryć przeszedł zmiany

Firma postanowiła przyjrzeć się sprawie. Znaleziono błąd, który sprawiał, że najlepiej oceniane gry miały zbyt duży wpływ na przedstawiane klientom platformy pozycje. Usterkę zdołano wyeliminować.

„Odkryliśmy również, że w niektórych miejscach nasza skala czasu wykorzystywana do obliczania popularności była zbyt wąska, co skutkowało nieprzewidzianą widocznością dla niektórych gier. Z tego powodu rozszerzyliśmy okres używany w tych obliczeniach” - tłumaczy Valve.

Testerzy nowego algorytmu częściej odwiedzali karty gier

Testy wykazały, że dzięki zmianom dział „Polecane dla ciebie” częściej prezentował produkcje istotniejsze dla danego użytkownika. Klienci z grupy eksperymentalnej chętniej klikali w tytuły prezentowane we wspomnianej sekcji - o 15 procent więcej.

To nie jedyne zmiany przygotowywane przez Valve. Niedługo - 17 września - firma wprowadzi zmodernizowany wygląd biblioteki Steama. Odświeżona wersja pomoże graczom być na bieżąco z aktualizacjami i wydarzeniami dotyczącymi poszczególnych gier.

Źródło: Steam

Następnie: Call of Duty: Modern Warfare zakazane w Rosji? Powodem może być kontrowersyjna kampania

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze