Gry z Epic Games Store, Uplay, Origin i innych platform na Steamie - projekt fanów

Import do biblioteki sklepu Valve.

Grupa fanów przygotowała specjalne narzędzie, które pozwala przenieść gry kupione w Epic Games Store, Uplay, Origin, GOG, Battle.net i Discord do biblioteki Steama.

Program o nazwie SteamGridDB Manager dostępny jest za darmo na oficjalnej stronie internetowej projektu. Za nietypową aplikację odpowiadają internauci posługujący się pseudonimami doZennn, PhantomGames i MichaelDay.

steamgrab
Proces przenoszenia gier jest prosty

Po uruchomieniu, narzędzie wykrywa pozycje posiadane w Epic Games Store, Uplay i innych wymienionych platformach. Następnie importuje poszczególne tytuły do biblioteki w kliencie Steama.

Poza możliwością włączenia przeniesionych gier z poziomu aplikacji, produkcje korzystają z szeregu funkcji sklepu Valve. Są na przykład opcje zabawy w trybie Big Picture oraz zdalnej rozgrywki na innym komputerze lub urządzeniu mobilnym.

steam_grabb
Gry dostępne są w bibliotece Steama

To jednak nie wszystko, ponieważ każdy z dodanych do biblioteki tytułów jest integrowany z interfejsem oprogramowania Steama. Do tego obsługa kontrolerów kompatybilnych z popularną platformą.

Warto zaznaczyć, że twórcy zamierzają rozwijać narzędzie. W planach jest rozszerzenie listy dostępnych sklepów o inne usługi dystrybucji cyfrowej.

Źródło: SteamGridDB

Następnie: Red Dead Online od 10 września z trzema klasami postaci

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami