Ghost Recon Breakpoint nie pojawi się na Steamie, a tylko w Epic Games Store i Uplay

Ubisoft rezygnuje z platformy Valve.

Podobnie jak The Division 2 i Anno 1800, zapowiedziane wczoraj Ghost Recon Breakpoint w wersji PC nie pojawi się na Steamie, a jedynie w Epic Games Store i należącej do Ubisoftu platformy Uplay.

Informację przekazał wydawca strzelanki w oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu PC GamesN. Dziennikarze postanowili zapytać firmę o kwestię dostępności wydania komputerowego strzelanki, po tym, jak gry zabrakło w ofercie sklepu Valve.

Porzucenie Steama nie jest jednak zbyt dużym zaskoczeniem. W marcu Ubisoft przedłużył podpisaną z Epic Games umowę, na mocy której przyszłe produkcje francuskiej spółki zadebiutują wyłącznie na platformie twórców Fortnite, a także na Uplay.

ghost_recon_breakpoint_pecet
W grze Duchy nie będą łowcami, a ofiarami

Oba podmioty nawiązaną współpracę określają mianem długoterminowej. Zawarte porozumienie dotyczy „kilku dużych gier na PC”, co może sugerować, że tropem Ghost Recon Breakpoint pójdą kolejne odsłony Assassin's Creed i Watch Dogs.

Sama produkcja to kontynuacja Wildlands. Podobnie jak poprzednia część, położy nacisk na zabawę w kooperacji (z opcją gry w pojedynkę), choć nie zabraknie nowości, w tym opcji przenoszenia zwłok wrogów i pokrywania ciała błotem w charakterze kamuflażu.

Akcję osadzono na fikcyjnym archipelagu Aurora, nad którym kontrolę przejęły Wilki - zbuntowany oddział amerykańskich wojskowych. W przywódcę organizacji, Cole'a D. Walkera, wciela się Jon Bernthal, znany między innymi z seriali „The Punisher” i „The Walking Dead”.

Ghost Recon Breakpoint zadebiutuje 4 października na PC, PS4 i Xbox One. Przed premierą odbędą się zamknięte testy beta.

Źródło: PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami