Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne gry Ubisoftu tylko w Epic Games Store i Uplay? Wydawca przedłuża umowę

Plus: darmowe gry dla użytkowników sklepu.

Podczas prezentacji na GDC 2019, przedstawiciele Epic Games ogłosili, że przedłużają z Ubisoftem umowę, na mocy której gry francuskiego wydawcy debiutują w Epic Games Store. Ponadto, część produkcji użytkownicy platformy otrzymają za darmo.

Już w momencie rezygnacji z wydania The Division 2 na Steamie Ubisoft wyjawił, że planuje długofalową współpracę z Epic Games. Wiadomo było, że umowa nie dotyczy Far Cry: New Dawn, ale o innych grach nie wspomniano. Nowa wersja porozumienia mówi o wydaniu „kilku dużych gier w wersji na PC” na wspomnianej platformie.

Ubisoft planuje wyprodukować nawet 4 duże gry do końca marca 2020 roku - w tym prawdopodobnie Watch Dogs 3. Choć nie określono szczegółowych warunków kontraktu, przedłużenie umowy sugeruje, że produkcje te mogę ukazać się wyłącznie na Epic Games Store (oprócz platformy wydawcy, czyli Uplay).

The Division 2 bez debiutu na Steamie było zaskoczeniem, ale to może być dopiero początek

Przypomnijmy, co w lutym o rezygnacji ze Steama mówił szef Ubisoftu - Yves Guillemot:

- Ta umowa dała nam szansę zwiększenia widoczności naszego własnego sklepu przy jednoczesnym wspieraniu partnera, który bardzo ceni nasze gry i oferuje lepsze warunki materialne.

Podczas GDC poinformowano też, że użytkownicy sklepu otrzymają w przyszłości wybrane gry Ubisoftu za darmo. Nie wiadomo jednak, o jakich produkcjach mowa.

Najnowszą grą, dostępną za darmo w Epic Games Store, jest Oxenfree - nietypowa produkcja przygodowa z elementami paranormalnego horroru. Zwiastun poniżej.

Źródło: Arstechnica

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze