Skip to main content

Pomimo problemów Breakpoint, Ghost Recon doczeka się podobno kolejnej odsłony

Prace trwają od ponad roku.

Pomimo chłodnego przyjęcia Ghost Recon Breakpoint i kontrowersji związanych z wprowadzeniem do gry elementów NFT, seria taktycznych strzelanek doczeka się podobno kolejnej odsłony.

Wieści przekazał serwis Kotaku, powołując się na własne źródła wewnątrz francuskiej korporacji. Informacje ujawniono dzień po ogłoszeniu, że Breakpoint nie doczeka się już więcej aktualizacji.

Kolejna odsłona Ghost Recon już w ubiegłym roku pojawiła się już na liście gier, która wyciekła z serwerów GeForce Now, pod nazwą kodową OVER. Kotaku dodaje, że prace trwają już od ponad roku w oddziale w Paryżu, a gra może ukazać się już w przyszłym roku.

Niedawno Ubisoft ujawnił także Ghost Recon Frontline, czyli darmową strzelankę w stylu Call of Duty Warzone. Przyjęcie fanów było w najlepszym przypadku lodowate, podobnie jak wrażenia z zamkniętych testów. Twórcy szykują podobno gruntowny reset założeń, więc do debiutu jeszcze daleko.

Cykl taktycznych strzelanek wrócił do świadomości szerszego grona odbiorców za pośrednictwem udanego Wildlands z 2017 roku, oferującego kooperacyjne strzelanie na ogromnej mapie Boliwii.

Wydanie Breakpoint dwa lata później było już prawdziwą katastrofą. Gra zebrała wyjątkowo niskie oceny i wyróżniała się raczej błędami niż jakością rozgrywki. Gdy twórcom udało się już doprowadzić grę do stanu używalności, ta stała się polem do eksperymentów ze skinami NFT, co ponowie przełożyło się na krytykę.

Read this next