Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft planuje więcej gier z NFT, pomimo krytyki

„Zapisaliście się w historii” - zapewnia Ubisoft.

Ubisoft zapewnia, że w przyszłości planuje eksperymenty z tokenami NFT także w innych grach, choć te prowadzone w Ghost Recon Breakpoint zakończyły się małym zainteresowaniem i ogromną krytyką.

Francuski wydawca przygotował całą platformę – Quartz. Choć zaraz po debiucie w grudniu 2021 roku inicjatywa była szeroko krytykowana,w strzelance wkrótce zaczęto rozprowadzać pierwsze Digits, czyli skórki z unikatowym numerem.

Produkcja nie otrzyma już wsparcia i choć tokeny nadal można sprzedawać, to wydaje się, że są już raczej bezwartościowe – o ile kiedykolwiek było inaczej. „Posiadacie teraz część gry i zapisaliście się w historii” – zapewnia Ubisoft.

„Ostatnie Digity do Ghost Recon Breakpoint wydano 17 marca. Wkrótce więcej informacji na temat platformy oraz przyszłych emisji w innych grach – napisano w komunikacie.

Przedstawiciel Ubisoftu zapewniał w przeszłości, że spodziewał się krytyki NFT w grach, ponieważ – jak mówił - użytkownicy narzekający na takie pomysły po prostu ich nie rozumieją.

- Moim zdaniem gracze nie rozumieją, co może im zaoferować wtórny rynek cyfrowy. Na razie, z powodu obecnej sytuacji i kontekstu, ich zdaniem NFT po pierwsze rujnują planetę, a po drugie służą spekulacji - wyjaśniał Nicolas Pouard, odpowiedzialny za innowacje we francuskiej korporacji.

- Ale my widzimy dalszy horyzont, a ten oferuje graczom możliwość odsprzedania przedmiotów, których już nie potrzebują, czy po zakończeniu gry. To wszystko jest więc dla graczy, jest dla nich bardzo korzystne. Ale na razie tego nie rozumieją - dodał.

Własne emisje – równie szeroko krytykowane – przygotowały w ostatnich miesiącach także Konami czy Atari. Obie firmy oferują jeszcze mniej niż Ubisoft, ponieważ tokenów nie można wykorzystać w grach, a pomysł tej drugiej firmy wydaje się być szczególnie „interesujący”, ponieważ nie wiemy nawet, co kupimy.

Z drugiej strony, narzekania wydają się działać. Pod naporem fanów z inicjatyw związanych z NFT wycofali się na przykład twórcy Stalker 2 oraz popularny aktor głosowy Troy Baker.

Read this next