Days Gone - szybka podróż

Jeśli nie chcesz tracić czasu na jazdę motocyklem, to skorzystaj z opcji błyskawicznego przemieszczania się.

Jedną z cech charakterystycznych Days Gone jest sporych rozmiarów teren, po którym poruszamy się w trakcie gry. Wraz z wykonywaniem kolejnych misji i postępów fabularnych odkrywamy coraz większe połacie mapy, a czas związany z podróżą do kolejnych punktów może się mocno wydłużyć.

Dlatego jeśli nie chcesz tracić czasu na długie podróże lub po prostu masz zamiar szybko dostać się w konkretne miejsce, warto skorzystać z opcji szybkiej podróży. Dzięki niej w kilka chwil możesz dotrzeć do wybranego punktu albo przynajmniej bardzo mocno się do niego zbliżyć.

Na bieżącej stronie dowiesz się między innymi:

  • Jak korzystać z szybkiej podróży
  • Gdzie można w ten sposób się dostać
  • Jakie warunki należy spełnić, żeby móc szybko się przemieszczać

Aby skorzystać z tej opcji należy najpierw dotrzeć do bezpiecznej miejscówki, czyli konkretnego miejsca nieopanowanego przez przeciwnika. Wśród takich miejscówek są między innymi kryjówki głównego bohatera, obozy sojuszników (np. obóz Copelanda) czy też obozy oczyszczone z bandytów.

podroz

Jeśli dotrzemy do takiego miejsca i odkryjemy je na mapie, to w przyszłości będzie można szybko dostać się do niego z powrotem. W naszym przypadku chcemy dostać się z kryjówki (1) do obozu Copelanda (2). Aby to uczynić należy uruchomić mapę (przeciągnij Touch pada w prawo) i najechać na wybrany punkt (2). Pojawi się okienko z informacjami na jego temat.

Na dole możesz wyznaczyć do niego trasę (3), co spowoduje zaznaczenie drogi na niebiesko. Jeśli jednak chcesz skorzystać z szybkiej podróży (4), to wystarczy wcisnąć kwadrat. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że użycie tej opcji spowoduje zużycie części paliwa oraz poświęcenia czasu (5). Im dalsza podróż, tym więcej paliwa i tym więcej czasu trzeba będzie na nią poświęcić.

Po skorzystaniu z tej opcji wystarczy przeczekać ekran ładowania, po którym bohater znajdzie się w wybranym punkcie. Jeśli po najechaniu na jakiś punkt na mapie nie pojawia się opcja szybkiej podróży, to nie możemy do niego dotrzeć w ten sposób. Będzie to również niemożliwe jeśli nie posiadamy odpowiedniej ilości paliwa. Wtedy trzeba będzie udać się do bliższego punktu lub wlać do maszyny więcej benzyny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami