Days Gone - ekwipunek: apteczki, złom, lornetka, latarka i nóż

Podstawowe wyposażenie - jak z niego korzystać?

Główny bohater może posługiwać się całą gamą różnorodnych przedmiotów i broni. Od tworzenia bandaży i apteczek, poprzez robienie koktajli mołotowa i wzmacnianie kija baseballowego kolcami, kończąc na ulepszeniach broni strzeleckiej.

Bardzo przydatny okazuje się również podstawowy ekwipunek, do którego można zaliczyć następujące elementy:

  • Środki medyczne (1)
  • Złom (2)
  • Lornetkę (3)
  • Latarkę (4)
  • Nóż (5)

Do wszystkich tych przedmiotów mamy błyskawiczny dostęp, co niejednokrotnie może ratować nam życie. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że o zapasy środków medycznych oraz złomu należy zadbać samemu. Pozostałe elementy ekwipunku są w nim zawsze.

ekwipunek

Dlaczego te rzeczy są takie ważne? Środki medyczne (1), czyli między innymi bandaże i apteczki, umożliwiają przywrócenie zdrowia, jeśli bohater jest ranny. Należy przy tym pamiętać, że leczenie zajmuje nieco czasu, dlatego jeśli chcemy z niego skorzystać podczas walki, to warto znaleźć na chwilę w miarę bezpieczne miejsce. Aby szybko ich użyć należy wcisnąć i przytrzymać strzałkę w lewo.

Złom (2) przydaje się przede wszystkim w przypadku problemów technicznych z motorem. Jeśli nie będziemy o niego dbać, to w pewnym momencie maszyna zwyczajnie odmówi dalszej jazdy, a naprawa będzie wymagała właśnie części złomu.

lornetka

Lornetka (3) umożliwia nie tylko lepszą obserwację otoczenia, ale również oznaczanie wrogów (6). Oznaczeni przeciwnicy pojawiają się na minimapie, a w przypadku ludzkich rywali możemy obserwować pole ich widzenia i obecny stan, np. sprawdzić czy są czymś zaniepokojeni. W celu skorzystania z lornetki należy wcisnąć strzałkę w górę.

latarka

Latarka (4) przydaje się w zaciemnionych pomieszczeniach. Strumień światła (7) umożliwia dojrzenie przedmiotów, przejść oraz przeciwników. Należy przy tym pamiętać, że podczas korzystania z niej sami stajemy się łatwiejsi do wykrycia. Włączanie i wyłączanie latarki odbywa się przez wciśnięcie strzałki w dół.

Z kolei nóż (5) okazuje się niezastąpiony do cichej eliminacji przeciwników lub jako ostatnia deska ratunku w walce wręcz, jeśli nie dysponujemy żadną inną bronią. Można go wybrać z koła przetrwania, ale włączy się automatycznie, jeśli nie posiadamy innego oręża do walki wręcz.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami