Reżyser God of War - Cory Barlog - już w maju ubiegłego roku zapewniał, że hit z PlayStation 4 nie otrzyma żadnego fabularnego rozszerzenia. Teraz deweloper potwierdza swoje stanowisko na Twitterze.

„Żeby wszystko było jasne: nie będzie żadnego DLC. Przepraszam” - napisał Barlog.

Zgodnie z wcześniejszą wypowiedzią, God of War jest według reżysera „kompletne”. Deweloper nie przepada za rozszerzeniami, ponieważ w wielu przypadkach dodatki składają się z elementów „wyciętych” z podstawowej wersji produkcji.

godd1
Pozostaje czekać na pełnoprawną kontynuację

Warto przypomnieć, że Cory Barlog miał pomysł na rozszerzenie do gry, ale projekt był rzekomo zbyt ambitny.

- Skończyłoby się na tym, że dodatek byłby odrębną grą. Wszyscy mówili mi, zresztą słusznie, „Człowieku, to szaleństwo. To nie jest DLC, to trochę za duże” - tłumaczył w styczniu deweloper, porównując projekt do The Last of Us: Left Behind i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Zobacz: God of War - Poradnik, Solucja

Najprawdopodobniej zaraz po wydaniu omawianej gry, studio Santa Monica rozpoczęło pracę nad kontynuacją. Zespół poszukuje bowiem projektanta nowych bogów, a istnienie projektu potwierdził znany dziennikarz.

Źródło: Twitter

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz