Sekiro: Shadows Die Twice - w 10 dni sprzedano ponad 2 mln egzemplarzy

Dobrze poradziła sobie wersja PC.

Przedstawiciele firmy Activision Blizzard poinformowali, że w 10 dni od premiery Sekiro: Shadows Die Twice - najnowsza produkcja studia From Software - gra sprzedała się w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy.

Wiceprezes wydawcy do spraw marketingu - Michelle Fonseca - podkreśliła, ze tytuł „poradził sobie dobrze na wszystkich platformach, w tym na PC”. Wypowiedź menedżerki sugeruje, że projekt cieszy się dużą popularnością na komputerach, choć dokładnych danych nie ujawniono.

Ponadto oznajmiono, że w pierwszy weekend obecności na rynku Sekiro: Shadows Die Twice było jedną z najchętniej oglądanych produkcji w serwisie Twitch - łącznie materiały z gry śledzono przez 631 milionów minut. W tydzień wynik powiększył się do 1,1 miliarda minut.

sekiro_sukces
W Sekiro jest wielu bossów i przeciwników do pokonania

Podobnie jak wcześniejsze projekty japońskiego From Software, tytuł charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem trudności. Wielu graczy - w tym weterani cyklu Dark Souls - miewa problemy w walce z zarówno szeregowymi przeciwnikami, jak i silniejszymi bossami.

Akcję gry osadzono w szesnastowiecznej Japonii, podczas okresu zwanego Sengoku. Gracze kierują jegomościem znanym jako The Wolf - opiekunem młodego chłopca. Młodzieniec zostaje jednak porwany i bohater musi uratować podopiecznego.

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

Tytuł zadebiutował 22 marca na PC, PS4 i Xbox One. „To doskonała produkcja o niesamowitym i niepowtarzalnym klimacie” - głosi nasza recenzja Sekiro: Shadows Die Twice.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami