Przedstawiciele studia NetherRealm ujawnili dwie kolejne grywalne postacie, które pojawią się w Mortal Kombat 11. Po krótkiej przerwie do serii powracają Shang Tsung oraz Noob Saibot.

Czarnoksiężnik trafi do gry w ramach pierwszego płatnego DLC. Deweloperzy zdecydowali się na dosyć nietypowy krok - model wojownika oparto na wersji maga ze słynnej filmowej adaptacji cyklu z 1995 roku. To oznacza, że wizerunku użyczył aktor Hiroyuki Tagawa, portretujący antagonistę w ekranizacji.

Sam Shang Tsung będzie gospodarzem Krypty, a więc specjalnego trybu, w którym gracze odblokują szereg zróżnicowanych bonusów kosmetycznych do wykorzystania podczas zabawy. Data premiery dodatku nie jest znana.

Natomiast Noob Saibot znajdzie się w podstawowym wydaniu bijatyki. Bohater był pierwszym Sub-Zero, ale po śmierci przydomek przybrał jego młodszy brat. Kiedy jednak wrócił do życia, przyjął nową tożsamość. Ciekawostka: imię pochodzi od wymówionych od tyłu nazwisk twórców cyklu: Eda Boona i Johna Tobiasa.

Zakres umiejętności demonicznego ninjy nie uległ zmianie. Postać potrafi więc na przykład przywołać własny cień, który pomoże w walce z przeciwnikiem, a także zrobić użytek z portali przenoszących wroga w wybrane miejsce.

Zobacz: Mortal Kombat 11 - premiera i najważniejsze informacje

NetherRealm kontynuuje prezentowanie kolejnych wojowników. Niedawno ujawniono, że w produkcji pojawią się imperator Kotal Kahn oraz wykazująca się wysoką zręcznością Jacqui Briggs. Wcześniej potwierdzono, że do bijatyki trafi Johnny Cage.

Mortal Kombat 11 zadebiutuje 23 kwietnia na PC, PS4 i Xbox One, a w maju na Switch. Natomiast 27 marca na konsolach Sony i Microsoftu rozpocznie się zamknięta beta dla osób, które złożyły zamówienia przedpremierowe.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki