Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mortal Kombat 12 to nowa gra studia NetherRealm?

Tak twierdzi znany dziennikarz.

  • NetherRealm ma stawiać na Mortal Kombat 12
  • Według nieoficjalnych wieści, studio zrezygnowało z Injustice 3 z powodu niejasnej sytuacji Warner Bros.

Studio NetherRealm skupia się teraz na pracach nad Mortal Kombat 12 - wynika z niepotwierdzonych informacji.

Do tej pory zespół naprzemiennie przygotowywał kolejne odsłony serii ze Scorpionem i Sub-Zero oraz Injustice, czyli cyklu z herosami DC. Dziennikarz Jeff Grubb, który uchodzi za dobrze rozeznanego w branży, przekonuje jednak, że tym razem deweloperzy odejdą od schematu.

Redaktor przekazał informację na antenie najnowszego odcinka podcastu serwisu Giant Bomb. Powołując się na anonimowe źródła, twierdzi, że NetherRealm stawia na swoją sztandarową bijatykę ze względu na niejasną sytuację aktualnego właściciela studia - firmy Warner Bros.

Mortal Kombat 11 otrzymało fabularny dodatek - Aftermath

- Pokrywa się to z rzeczywistością i tym, co słyszałem, czyli że Mortal Kombat 12 ma więcej sensu, ponieważ wiedzą, że ta gra zarobi, dobrze się sprzeda... - tłumaczy dziennikarz.

- Jednocześnie nie trzeba używać postaci Batmana lub Supermana, które mogą być powiązane z kwestiami licencyjnymi [co byłoby problemem - dop. red.], jeżeli [w Warner Bros.] próbowano by pozbyć się lub sprzedać NetherRealm - dodaje. Są to nieoficjalne wieści.

Przypomnijmy, że przyszłość WB Games, a więc oddziału amerykańskiej korporacji odpowiedzialnej za gry, nie jest jasna. Po fuzji z Discovery, AT&T - właściciel firmy - rozważa sprzedaż całej dywizji lub ich elementów składowych.

W ubiegłym roku próbowano zachęcić takie koncerny, jak EA, Take-Two, Microsoft i Activision Blizzard do kupna oddziału, ale bezskutecznie. Aktualnie do Warner Bros. należy nie tylko NetherRealm, ale również studia Rocksteady, Monolith i TT Games.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze