Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Easter egg z Mortal Kombat 11 odkryty po czterech latach od premiery

Zagadka rozwiązana.

Wygląda na to, że Mortal Kombat 11 z 2019 roku wciąż skrywa niejedną tajemnice. Pewien gracz odnalazł w grze rzekomo nieujawnioną do tej pory ciekawostkę.

Poszukiwania easter egga zainicjował wpis na Twitterze Aaron Davisa - jednego z projektantów w studiu NetherRealm. Deweloper zasugerował, że w grze wciąż znajduje się sekret, którego do tej pory nie odnalazł żaden gracz (a przynajmniej nikt, kto pochwaliłby się tym w internecie).

Wskazówki zasugerowane przez Davisa były mało konkretne, choć na szczęście wystarczające. Easter egg trafił do gry już w dniu premiery i można go wywołać konkretną postacią w trakcie dowolnego pojedynku.

Zagadkę rozwiązał Youtuber o pseudonimie Waz, który pochwalił się swoim znaleziskiem w krótkim materiale na Twitterze. Sekretem okazała się unikalna linia dialogowa wypowiadana przez Errona Blacka po zwycięskim pojedynku. W standardowym scenariuszu bohater podrzuca monetą, a następnie chową ją do kieszeni. Jeśli jednak gracz przytrzyma podczas animacji odpowiedni przycisk, Black rzuci złotem w kierunku przeciwnika, dodając przy okazji zwrot „zachowaj resztę”.

Youtuber nie omieszkał poinformować o znalezisku samego Davisa. „Dobrze znany członek społeczności właśnie poinformował mnie, że odkrył omawiany wcześniej sekret. Jak tylko opublikuje wpis na ten temat, to go udostępnię! Tajemnicą była specjalna animacja Errona Blacka, którą można wykonać w określonej sytuacji” - napisał deweloper w odpowiedzi.

Pozytywne zakończenie całej historii ponownie rozbudziło nadzieje graczy na potencjalną zapowiedź kolejnej odsłony popularnej bijatyki. Studio NetherRealms potwierdziło jakiś czas temu, że pracuje aktualnie nad rozwinięciem jednej z dwóch najpopularniejszych serii. Dataminerzy sugerują, że mowa o Mortal Kombat 12, choć na oficjalne potwierdzenie zapewne jeszcze trochę poczekamy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Mortal Kombat 11

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze