Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak powstawał kultowy atak Scorpiona z Mortal Kombat - jest wideo zza kulis

Sprzed 30 lat.

Współtwórca Mortal Kombat - Ed Boon - opublikował zakulisowe wideo, które ujawnia jak powstawał kultowy atak Scorpiona.

Deweloper podzielił się filmem w związku z 30-leciem cyklu. Co prawda seria obchodzi okrągłe urodziny dopiero w przyszłym roku, ale właśnie mija 30 lat odkąd zaczęto prace nad pierwszą częścią słynnej bijatyki.

Nagranie pokazuje, jak przygotowywano kultowy atak Scorpiona z rzucanym przez wojownika ostrzem, którym następnie przyciąga ofiarę. Boon wyjaśnia, że cios jest efektem improwizacji - ruch wymyślono podczas kręcenia materiału.

Deweloper wspomina, że dużym wyzwaniem okazała się ograniczona ilość dostępnej pamięci. W związku z tym twórcy nie mogli opracować reakcji na atak dla każdej postaci - problem rozwiązano, korzystając z już gotowych klatek animacji.

Boon jednocześnie zaznacza, że dysponuje innymi podobnymi materiałami zza kulis pierwszej odsłony Mortal Kombat. Nie wyklucza też, że opublikuje filmy wraz ze zbliżaniem się do 30. urodzin cyklu.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze