Skip to main content

Twórcy Mortal Kombat nie planują niespodzianki na The Game Awards

Pojawi się jednak inna bijatyka.

W przyszłym tygodniu - dokładnie 8 grudnia - odbędzie się impreza The Game Awards. Niestety, wśród gier, które zostaną zaprezentowane podczas gali, nie zobaczymy nowej odsłony cyklu Mortal Kombat.

Przykre wieści przekazał Ed Boon, współtwórca serii, w komunikacie na Twitterze. Deweloper ugasił rozpalone oczekiwania graczy, przyznając, że studio nie ma w planach zapowiedzi nowej bijatyki.

4 lata temu na Game Awards udało nam się zrobić niespodziankę w postaci zapowiedzi Mortal Kombat 11, która udała się bardzo dobrze. Może nawet zbyt dobrze, bo wielu zakładało, że powtórzymy tę sztuczkę przy kolejnej grze. Dziękujemy za oczekiwanie, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi na ogłoszenie kolejnej gry od NetherRealm Studios” - czytamy w tweecie twórcy.

Co ważne, Mortal Kombat świętuje w tym roku 30. urodziny. Nic więc dziwnego, że gracze liczyli na potencjalną zapowiedź kontynuacji cyklu. Przypomnijmy, że Boon już w październiku informował, iż nowa gra powstaje, lecz więcej informacji otrzymamy dopiero, gdy twórcy zakończą świętowanie rocznicy.

Nie oznacza to jednak, że podczas imprezy nie zobaczymy żadnej bijatyki. Swoją obecność na gali potwierdzili niedawno twórcy serii Tekken, zapowiadając pokaz najnowszej odsłony serii, a więc Tekken 8.

Zobacz także