Rozgrywka w The Division 2 opiera się w między innymi na przemierzaniu ulic Waszyngtonu i wykonywaniu różnych zadań i aktywności pobocznych w zamian za nagrody w postaci doświadczenia, punktów SHD, wyposażenia czy materiałów rzemieślniczych. Poniżej przedstawiamy dostępne w grze zajęcia i aktywności.

Misje główne

Misje główne to jedne z najważniejszych zadań w grze. Ich wykonywanie pozwala nie tylko poznać fabułę, ale również odblokowywać kolejne elementy rozgrywki. To także znakomite źródło doświadczenia potrzebnego do podnoszenia poziomu naszej postaci.

s1

Warto pamiętać, że misje główne można powtarzać do woli, także na wyższym poziomie trudności. Jest to doskonały sposób na szybkie zdobywanie doświadczenia i lepszego wyposażenia. Warto wykonywać je w grupie.

Nagrody: punkty doświadczenia, punkty SHD, punkty umiejętności, wyposażenie, rozbudowa osady

Misje poboczne

Misje poboczne, w przeciwieństwie do głównych, można wykonać tylko raz. Jeżeli zależy nam na dużej liczbie punktów doświadczenia, warto zostawić je na później. Im wyższy poziom postaci, tym więcej doświadczenia zdobędziemy za ich wykonanie. Należy jednak pamiętać, że wraz z nim wzrasta także poziom trudności misji.

s2

Przed rozpoczęciem misji pobocznych należy je odblokować. Zazwyczaj wystarczy porozmawiać z odpowiednią osobą w osadzie. Niekiedy uaktywniają się, gdy po prostu znajdziemy się w ich pobliżu. Usłyszymy wtedy np. rozmowę przez radio, wyjaśniającą, co należy zrobić.

Nagrody: punkty doświadczenia, punkty SHD, schematy, ulepszenia osady

Punkty kontrolne

Na mapie Waszyngtonu porozsiewane są punkty kontrolne, które mogą znajdować się w posiadaniu jednej z frakcji - sojuszniczej lub wrogiej. W drugim z przypadków należy je odbić.

Aby rozpocząć aktywność, wystarczy znaleźć się w jej obszarze i przystąpić do ataku na wrogie fortyfikacje. Jeżeli nie chcemy nacierać w pojedynkę, możemy skorzystać z pistoletu na flary, przyzywając tym samym sojuszników kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Nie są oni znakomitymi wojownikami, ale potrafią skupić na sobie uwagę wroga, co ułatwia przejęcie punktu.

s3

Aktywność ta składa się z dwóch etapów. W pierwszym musimy przedrzeć się przez linie wroga i rozprawić się ze wszystkimi przeciwnikami. Należy przygotować się do walki z mocniejszym, opancerzonym adwersarzem. Warto skupić się na nim dopiero wtedy, gdy wyeliminujemy „zwykłych” wrogów.

Gdy przejęcie się powiedzie, należy przygotować się do wrogiego kontrataku. To dobra okazja, by zabarykadować się w miejscu z wieloma osłonami. Odparcie ataku przeciwnika również kończy się walką z opancerzonym wrogiem.

Misja zostanie zakończona sukcesem po zabiciu wszystkich nacierających. Wtedy też uzyskamy dostęp do magazynu zaopatrzenia, w którym znajduje się kilka skrzynek skrywających materiały rzemieślnicze i cenny ekwipunek. Zawartość magazynu jest co jakiś czas odnawiana. Warto go regularnie odwiedzać.

Nagrody: punkty doświadczenia, materiały rzemieślnicze, wyposażenie (z magazynów zaopatrzenia)

Audycja propagandowa

W niektórych miejscach Waszyngtonu natkniemy się na głośniki, nadające przekazy propagandowe. Naszym zadaniem jest zhakowanie systemu nagłośnienia. W tym celu należy udać się na miejsce aktywności, wyeliminować niewielki oddział przeciwników i rozpocząć przejmowanie.

s4

W tym momencie zacznie się napełnianie paska postępu. Naszym zadaniem jest ochrona systemu nagłośnienia przed nacierającymi wrogami. Na minimapie można podejrzeć, z której strony nadchodzi atak. Warto wykorzystać tę informację do odpowiedniego ustawienia się za osłoną.

Co jakiś czas należy kontrolować pasek postępu, gdyż niekiedy jest on wstrzymywany. W takim przypadku należy podbiec do maszyny i wznowić akcję. Po zakończeniu przejmowania wystarczy wybić pozostałych wrogów, by ukończyć zadanie.

Nagrody: punkty doświadczenia, materiały rzemieślnicze, wyposażenie

Publiczna egzekucja

Przemierzając lokacje natkniemy się też na publiczne egzekucje, które możemy przerwać, ratując sojuszników. Zadanie rozpoczyna się w momencie, gdy zaatakujemy przeciwników.

s5

Podczas tego zadania bardzo ważne jest kontrolowanie paska zdrowia uratowanych osób. Potrafią się one bronić, ale to do nas należy eliminacja większości przeciwników. Ci będą na nas napierać falami. Warto zatem upatrzyć sobie odpowiednią osłonę, pamiętając jednocześnie o ocalałych.

Nagroda za wykonanie zadania uzależniona jest od tego, ilu zakładników uda nam się uratować.

Nagrody: punkty doświadczenia, wyposażenie, materiały rzemieślnicze

Kontrola nad obszarem

Kontrola nad obszarem to proste zadanie, w którym musimy pozbyć się wszystkich przeciwników znajdujących się na wybranym terytorium. Aby zacząć to zadanie, wystarczy przeprowadzić atak.

s6

Po wyeliminowaniu wrogów niekiedy należy podejść do skrytki z wyposażeniem i ją otworzyć, by pomyślnie zakończyć misję.

Nagrody: punkty doświadczenia, wyposażenie, materiały rzemieślnicze

Operacja ratunkowa

Jedną z losowych aktywności na mapie The Division 2 jest także operacja ratunkowa, w której grupa sojuszników naciera na obiekt przeciwnika w celu odbicia zakładników. Do akcji możemy się oczywiście przyłączyć, pomagając tym samym przyjaznej frakcji.

s7

Zadanie polega na wystrzelaniu wszystkich wrogów i dotarciu do uwięzionych osób. Kryją się one zazwyczaj za zamkniętymi drzwiami. W przeciwieństwie do publicznych egzekucji, w operacjach ratunkowych uwolnione osoby nie mogą zginąć. Nie biorą też czynnego udziału w wymianie ognia.

Nagroda: punkty doświadczenia, wyposażenie, materiały rzemieślnicze

Reklama