Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division 2 - najlepsze umiejętności na początek

Które zdolności wybrać.

W The Division 2 znaczącą rolę odgrywa uzbrojenie i gadżety. Odpowiednie wykorzystanie szerokiego wachlarza urządzeń może zmienić tok bitwy i zadecydować o zwycięstwie. Natomiast poleganie tylko na broni palnej to krótka droga do porażki.

Już na początku przygody otrzymujemy kilka punktów, których możemy wydać do odblokowania wybranych umiejętności. Tych jest jednak całkiem dużo, a dodatkowo każda ma warianty, które diametralnie zmieniają sposób działania gadżetu. Nic dziwnego, że gracz może czuć się przytłoczony liczbą możliwych opcji.

Dodatkowo, inne umiejętności przydadzą się, kiedy grasz solo, a inne, jeżeli walczysz z drużyną. W tym poradniku opisaliśmy wszystkie zdolności, które będą najlepsze na początku przygody.

The Division 2 - najlepsze umiejętności na początek

Poniżej znajdziesz wszystkie najlepsze umiejętności dla początkujących Agentów. Oprócz nazwy w nawiasie umieściliśmy konkretną specjalizację gadżetu - nie wszystkie bowiem są równie skuteczne.

Mina poszukująca (kasetowa) - to zdecydowanie jeden z najlepszych gadżetów dla początkujących graczy. Sam wyszuka najbliższy cel, wysadzi kilku wrogów w powietrze, a dodatkowo oznaczy oponentów, więc będą łatwiejsi do ewentualnego dobicia.

W zamkniętych pomieszczeniach mina kasetowa jest jeszcze bardziej śmiercionośna, bo wybuch aktywuje inne groźne przedmioty, jak kanistry czy beczki.

Wieżyczka (snajper) - kiedy będziesz miał w ekwipunku odpowiednio mocny ładunek wybuchowy, przyda się też coś, co zadaje duże obrażenia pojedynczym jednostkom. W tej roli doskonale sprawdzi się wieżyczka snajperska.

Gadżet trzeba operować ręcznie, ale doskonale radzi sobie z opancerzonymi przeciwnikami i bossami.

Wieżyczka (szturmowiec) - to opcja dla graczy, którzy wolą, aby wieżyczka sama namierzała wrogów, przy okazji zadając spore obrażenia i odwracając uwagę, dzięki czemu użytkownik zyskuje kilka sekund oddechu.

Tarcza (krzyżowiec) - świetna umiejętność, która pozwoli ci wyjść cało z trudnych sytuacji. Gadżet szczególnie przyda się graczom, preferującym samotną przygodę, ale nie tylko.

W The Division 2 często znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz otoczony przez przeciwników. Aktywacja tarczy gwarantuje zdobycie czasu niezbędnego do zmiany pozycji i ewentualnego uleczenia się.

Odpowiednie użycie gadżetu na polu walki pozwoli ci się również przemieścić bliżej wroga, nie tracąc przy tym życia. Pamiętaj jednak, że tarcza nie chroni twoich nóg. W zamian jednak możesz korzystać nawet z broni głównych.

Dron (strzelec) - w działaniu podobny do wieżyczki szturmowej. Zadaje ciągłe obrażenia, samodzielnie wyszukując cele.

Możesz też samemu wskazywać dronowi konkretnych przeciwników. Wykorzystaj tę taktykę do przygwożdżenia daleko znajdujących się oponentów.

Dron (naprawiacz) - najlepszy wybór dla osób, które chcą wcielić się w medyka. Po aktywacji, dron automatycznie uzupełnia pancerz wszystkim pobliskim sojusznikom (nawet w przypadku dużej drużyny).

Możesz też ręcznie nakazać dronowi „uleczenie” konkretnego członka grupy.

Ul (ożywiacz) - niewielkie urządzenie, rzucane na ziemię w celu podniesienia poległych kompanów. Pozwala to ograniczyć ryzyko zostania zestrzelonym podczas ręcznej reanimacji.


O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze