Metro Exodus na PC z zabezpieczeniem Denuvo

Wciąż brak wymagań sprzętowych.

Metro Exodus w dniu premiery otrzyma zabezpieczenie antypirackie Denuvo - wynika z aktualizacji karty produktu na platformie Steam.

Technologia Denuvo Anti-Tamper, choć popularna wśród producentów i wydawców gier, nie cieszy się uznaniem wśród graczy. Istnieje teoria - której nie udało się jednoznacznie potwierdzić - że zabezpieczenie wyraźnie spowalnia pracę komputera, przyczyniając się do utraty zasobów.

Obawy te - biorąc pod uwagę fakt, że do premiery Metro Exodus pozostał niecały miesiąc - potęguje brak oficjalnych wymagań sprzętowych produkcji. Tymczasem pamiętamy wcześniejsze zapowiedzi 4A Games, że gra będzie „testem możliwości komputerów”.

Warto podkreślić, że poprzednie części cyklu nie korzystały z podobnych zabezpieczeń. Zarówno Metro 2033, jak i Metro: Last Light są dostępne w sklepie GOG, który rezygnuje z użycia DRM. Na ten moment nie wiadomo, czy Metro Exodus również tam trafi - ani kiedy.

Metro Exodus to postapokaliptyczny FPS osadzony w uniwersum wykreowanym przez Dmitrija Głuchowskiego. Premierę gry zapowiedziano na 15 lutego na PC, PS4 oraz Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami