Metro Exodus - gameplay prezentuje walkę z mutantami na powierzchni

Oraz jazdę autem.

Dziennikarze, którzy mieli okazję sprawdzić niedawno Metro Exodus, opublikowali materiały prezentujące nowe fragmenty rozgrywki ze strzelanki osadzonej w uniwersum wykreowanym przez Dmitrija Głuchowskiego.

Film udostępniony przez IGN pokazuje etap toczący się na pustkowiu. Plansza jest dosyć dusza i gracz może swobodnie poruszać się po wirtualnym terenie. Co ciekawe, w pewnym momencie obszar nawiedza radioaktywna burza - wówczas trzeba założyć maskę z filtrem.

Nie zabrakło oczywiście starć z lokalnymi mutantami. Bohater dysponuje jednak ograniczonymi zasobami amunicji, więc do każdego starcia należy podchodzić ostrożnie, a w razie potrzeby atakować potwory ciosami wręcz.

Z kolei nagranie przygotowane przez prowadzony w serwisie YouTube kanał GameRiot przedstawia nieco rozszerzoną wersję powyższej sekwencji. W wideo podopieczny przemieszcza się z jednego punktu do drugiego samochodem, którym może też rozjechać stojące na drodze kreatury.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

To nie wszystko, ponieważ gameplay prezentuje system konstruowania przedmiotów. Korzystając ze zgromadzonych surowców gracz wytwarza różne elementy wyposażenia, w tym noże do rzucania i koktajle mołotowa. Jest także opcja ulepszania broni palnej.

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. „Dla wielbicieli prozy Głuchowskiego, postapokaliptycznych światów i shooterów nastawionych na przetrwanie szykuje się niezła gratka” - napisaliśmy w naszych wrażeniach z wczesnej wersji.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami