Fallout 76 beta - kiedy start, najważniejsze informacje

Wszystko o testach.

Fallout 76 debiutuje 14 listopada, ale przed premierą Bethesda zorganizuje testy beta gry. Wszelkie informacje na ich temat zbieramy w niniejszym artykule.

Tutaj dowiecie się, na jakich platformach zagracie w Fallout 76 przed premierą, a także kiedy rozpocznie się beta i do kiedy potrwa. Opisujemy też najważniejsze elementy testowej wersji.

Przypomnijmy, że Fallout 76 to nietypowa odsłona cyklu Fallout - bo jest grą online. Skupimy się na eksploracji, możliwa będzie kooperacja, a nawet spotkanie obcych graczy podczas zwiedzania świata.

W miarę ujawniania kolejnych informacji przez twórców, będziemy aktualizować tę stronę.

Beta Fallout 76 - kiedy się zacznie?

Twórcy z Bethesdy ujawnili już konkretne daty startu testowej wersji Fallouta 76. Beta rozpocznie się 23 października (wtorek) na Xbox One.

Będzie też dostępna na PS4 i PC, ale dopiero tydzień później, czyli od 30 października.

Konkretna data zakończenia testów nie jest znana. Wiadomo jednak, że serwery mogą nie być aktywne non-stop. Twórcy mają bowiem zamiar mocno obciążyć infrastrukturę sieciową, by odpowiednio ją przetestować.

bethfbeta

Dostęp do bety

Jedynym sposobem na zagwarantowanie sobie udziału w becie Fallout 76 jest zamówienie gry przedpremierowo. W wiadomości email od sklepu, w którym dokonamy zakupu, powinniśmy wtedy otrzymać klucz - o ile dany sklep bierze udział w programie B.E.T.A. (uważnie przeczytajcie informacje przed zamówieniem gry).

Klucz taki należy aktywować na oficjalnej stronie Bethesdy. Wtedy otrzymamy kolejny klucz, do aktywowania w PS Store, Xbox Store lub w Bethesda Launcher (na PC gra nie będzie dostępna na Steamie).

Pobranie plików przed startem bety będzie możliwe.

Zawartość wersji beta Fallout 76

Bethesda poinformowała, że w planach jest zaoferowanie pełnej zawartości gry w wersji beta. Po testach będziemy mogli przenieść postępy do pełnej wersji. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że w testach wezmą udział gracze, którzy zamówili pre-order.

Wyjdziemy więc z Krypty na powierzchnię w Zachodniej Wirginii, do świata większego niż cały obszar Fallouta 4. Różne zadania i wyzwania otrzymamy od robotów oraz pobierzemy z komputerów - w świecie gry w ogóle nie spotkamy postaci niezależnych.

Spróbujemy też systemu konstruowania bazy w dowolnym miejscu. Jeśli natkniemy się na obcych graczy, będziemy mogli spróbować walczyć lub nawiązać współpracę. Niektóre mutanty na powierzchni będą bardzo trudne do pokonania w pojedynkę - choć gra solo jest możliwa.

Podczas eksploracji znajdziemy różnorodne przedmioty, broń i elementy ekwipunku do wykorzystania. Wraz z rozwojem fabuły wyruszymy w coraz bardziej odległe zakątki wielkiej lokacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami